Polisten sonra Üstel'den sahte reçete tutuklamalarına ilişkin açıklama

21 Eylül 2023

A
A

Başbakan Üstel, sahte reçete soruşturmasında bir doktor ve bir eczacının tutuklanmasına ilişkin açıklamasında, adaletin tecelli edeceğine dair yargıya olan güvenin tam olduğu vurguladı.

ZgotmplZ

Sahte reçete düzenlenmesi ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bugün biri doktor, diğeri eczacı olmak üzere iki kişi tutuklandı.

Polisin konuyla ilgili açıklamasının ardından bir açıklama da Başbakan Ünal Üstel'den geldi.

Üstel, "Adaletin tecelli edeceğine dair yargımıza olan güvenimiz tamdır." dedi.

 Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle: 

“Başbakan Ünal Üstel'in talimatı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın girişimleri ile başlatılan, Sosyal Sigortalar Kurumu ve polisimizin ortak çalışmaları ile yürütülen sahte reçetelerle sigortalardan yasadışı para temini soruşturması kapsamında bugün bir doktor ve bir eczacı mahkemelerimizin verdiği emirle soruşturma maksatlı tutuklanmıştır. Soruşturma genişletilerek sürdürülmektedir.

Halkımızın birikimlerinin, sağlığının, emekliliğinin ve geleceğinin teminatı olan Sosyal Sigortalar kurumumuzdan gayri yasal yollarla çıkar elde etmeye tevessül edenlerin veya olası suç teşkil eden tüm eylemlerin ortaya çıkarılması adına polisimizle iş birliğimiz devam edecektir. Adaletin tecelli edeceğine dair yargımıza olan güvenimiz tamdır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar