Peugeot logosunu yeniledi

26 Şubat 2021

Güncelleme: 26 Şubat 2021

A
A

Peugeot, mart ayının sonlarına doğru yeni logosuyla tüketicinin karşısında olacak.

ZgotmplZ

Dünyanın en köklü otomotiv markalarından Fransız Peugeot S.A. (PSA), logosunu yeniden tasarladı.

Markanın küresel tasarım stüdyosu Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan logo, ilk olarak mart ayının sonlarına doğru 308 model otomobillerde, ardından üretim bandından çıkacak her modelde kullanılmaya başlanacak.

Peugeot, 1850 yılından bu yana tümünde aslan simgesi bulunan 10 farklı logoya sahip oldu. Logodaki aslan figürü ‘‘Aslan kadar güçlü olmak’’ anlamına geliyor.

PEUGEOT HAKKINDA

1810 yılında el aletleri ile üretime başlayan Peugeot, 1890 yılından bu yana da otomobil üreticisidir.

Jean Pierre II ve Jean-Frédéric Peugeot kardeşlerin temelini attığı ancak firmanın kurucusu olarak Armand Peugeot olarak kabul ediliyor.

Peugeot S.A. Ocak 2010’de İtalyan-Amerikan otomotiv şirketi Fiat Chrysler (FCA) birleşme kararı almıştı. Stellantis adını alan yeni firmanın dünyanın en büyük dördüncü otomotiv şirketi olacağı belirtildi.

Koronavirüs pandemisi öncesinde yıllık 8 milyon araç satışına sahip olan PSA ile FCA'nın yıllık cirosu 170 milyar euroyu geçiyor.

Peugeout CEO'su Carlos Tavares tarafından yönetilen Stellantis bünyesinde Opel, Peugeot, Citroën, Jeep, Maserati, Alfa Romeo, Dodge gibi otomobil markalarını bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar