NBA All-Star’a korona ayarı: Tarihinde bir ilk

19 Şubat 2021

Güncelleme: 19 Şubat 2021

A
A

NBA All-Star, üç gün yerine tek günde tamamlanacak.

ZgotmplZ

Basketbolseverlerin her sezon heyecanla beklediği ancak bu yıl koronovirüs salgını nedeniyle düzenlenmesi tehlikeye giren NBA All-Star, üç gün yerine bir güne sıkıştırılacak.

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) All-Star organizasyonundan yapılan açıklamada, geleneksel olarak 3 gün süren NBA All-Star'ın tarihte ilk defa tek günde tamamlanacağı resmen duyuruldu.

Her yıl üç gün süren organizasyonun ilk günü çaylaklar ile ligde ikinci sezonunu geçiren oyuncuların maçına sahne olur, ikinci gün yetenek, smaç ve üç sayı yarışmaları heyecanı yaşanır, son gün de All-Star maçı oynanırdı.

Yetenek, smaç ve üç sayı yarışmaları ile 70’inci NBA All-Star maçına sahne olacak organizasyon, 7 Mart'ta ABD'nin Atlanta şehrindeki State Farm Arena'nın ev sahipliğinde düzenlenecek.

NBA All-Star maçında Doğu ve Batı Konferansları takımlarının kadrosunun belirlenmesinde taraftarların oyları yüzde 50, basketbolcular ve medya üyelerinin oyları ise yüzde 25'er oranda etkili olacak.

NBA ALL-STAR HAKKINDA KISA KISA
  • İlk All-Star maçı 2 Mart 1951'de Boston'da yapıldı.  Karşılaşmayı doğu takımı kazandı.
  • Bugüne kadar oynanan maçlarda doğunun 33-21 üstünlüğü bulunuyor.
  • 2010 yılında yapılan All-Star maçı 108 bin 713 sayısıyla, bir basketbol maçında en fazla seyirci tarafından izlenen basketbol maçı oldu.
  • Bu maçta oynayacak oyuncuların ilk 5 seçimi son senelerde İnternet yoluyla yapılıyor. En yüksek oyu alan oyuncular kendi konferanslarının ilk beşinde sahaya çıkar. Diğer 14 All-Star oyuncu takımların koçları tarafından seçilir.
  • Bu maçta en iyi performansı gösteren (ve genellikle kazanan takımda oynayan) oyuncu ‘En Değerli Oyuncu’ (MVP) ödülünü alır.
  • 2007 Yılı All-Star'larında Mehmet Okur, Utah'tan takım arkadaşı Carlos Boozer'ın sakatlığı sebebiyle kadroya çağrılmıştır. Bu başarıya ulaşan ilk Türk, 10’uncu Utah'lı oyuncudur.
  • Memphis, Portland, Sacramento ve Oklahoma City NBA takımı olan ama bir NBA All-Star Maçı'na evsahipliği yapmayan şehirlerdir.
  • En genç All Star, 19 yıl 5 ayla Kobe Bryant, en yaşlı All-Star ise 40 yıl, 1 ayla Michael Jordan oldu.
  • Jerry West, Karl Malone ve Shaquille ONeal 14 kezle, üst üste All-Star seçilme rekoruna sahip oyuncular.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar