KTOEÖS'ün eylemleri sürüyor

10 Ekim 2023

A
A

KTOEÖS, öğleden sonraki derslere girmeme eylemi bugün 13 okulda devam ediyor. Sendika, Canbulat Özgürlük Ortaokulu'nda açıklama yaptı.

ZgotmplZ KTOEÖS

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın (KTOEÖS) eylemleri sürüyor.

Sendika yetkilileri, bugün sabah Gazimağusa'daki Canbulat Özgürlük Ortaokulu'nda açıklama yaparak, okullarda yaşanan sorunları aktardı.

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem, bir sınıfın tavanındaki sıvaların düştüğünü belirterek, olayın hafta sonu yaşanmasının bir faciayı engellediğini söyledi. Eylem, Canbulat Özgürlük Ortaokulu ve daha bir çok okuldaki binalarla ilgili sıkıntıları bakanlığa ilettiklerini ancak, bir tedbir alınmadığını öne sürdü.

KTOEÖS Genel Sekreteri Tahir Gökçebel de, bakanlık tarafından okullara yeterince yatırım yapılmadığını ileri sürdü. Bakanlığa çağrıda bulunan Gökçebel, okulların durumunun kamuoyuyla paylaşılmasını talep etti.

ÖĞLEDEN SONRA DERSE GİRMEME EYLEMİ 13 OKULDA SÜRÜYOR

Bir süredir okul bazlı öğleden sonraki derslere girmeme eylemi yapan sendika bugünkü eylemini Bekirpaşa Lisesi, Değirmenlik Lisesi, Doktor Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi, Erenköy Lisesi, Kurtuluş Lisesi, Lapta Yavuzlar Lisesi, Lefke Gazi Lisesi, Mehmetçik Ortaokulu, Namık Kemal Lisesi, Osman Nejat Konuk Ortaokulu, Polatpaşa Lisesi, Şehit Turgut Ortaokulu ve , Şehit Zeka Çorba Ortaokulu'nda sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar