İngiltere’de tatil paketi satışlarında yüzde 630 artış

23 Şubat 2021

Güncelleme: 23 Şubat 2021

A
A

İngiltere'de koronavirüs önlemlerinin aşamalı olarak kaldırılacağı açıklamasının ardından seyahat şirketleri yaz tatili rezervasyonlarında büyük artış yaşandığını duyurdu.

ZgotmplZ

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın açıklamaları sonrasında uluslararası turizm şirketi TUI UK, son bir ayın en fazla rezervasyon yapılan gününün yaşandığını açıkladı.

BBC Ulaştırma Muhabiri Caroline Davies’in haberine göre; TUI’nin müşterileri en fazla Türkiye, Yunanistan ve İspanya’ya ilgi gösterdi.

YÜZDE 630 ARTIŞ

Havayolu şirketi EasyJet bilet satışlarında yüzde 337, tatil paketi satışlarında ise yüzde 630 artış yaşandığını, en çok Ağustos, Temmuz ve Eylül aylarına talep olduğunu belirtti.

Dünyaca ünlü seyahat acentesi  Thomas Cook ise açıklamanın ardından internet sitelerinin trafiğinin iki katına çıktığını duyurdu.

KORONAVİRÜS KISITLAMALARI 4 AŞAMADA KALDIRILACAK

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 22 Şubat’ta yaptığı açıklamada koronavirüs kısıtlamalarının 8 Mart'tan itibaren dört aşamada kaldırılmasının planlandığını açıklamıştı.

Buna göre, İngiltere'de 8 Mart'tan itibaren bütün okullar açılacak, iki kişi açık havada buluşabilecek. 29 Mart'tan itibaren ise iki farklı haneden kişiler ya da en fazla altı kişi açık havada buluşabilecek. Açık hava sporlarına izin verilecek.

12 Nisan'dan itibaren ikinci aşamaya geçilecek; berberler, kuaförler ve dış mekanda hizmet veren restoran ve kafe gibi yerler açılabilecek.

Üçüncü aşama ise eğer vaka sayıları istendiği gibi düşüş gösterdiği takdirde 17 Mayıs'tan itibaren yürürlüğe girecek. İki farklı aileden kişilerin kapalı mekanlarda buluşmalarına izin verilecek. Sinemalar, oteller açılacak. Konserlere ve spor müsabakalarının seyircili yapılmasına, sosyal mesafe önlemleri alınarak başlanacak. Büyük ihtimalle stadyumlarda 10 bin kişiye kadar seyirciye izin verilecek.

Bu noktaya kadar işler istenildiği gibi giderse 21 Haziran'da dördüncü ve son aşamaya geçilecek. Bu dönemde altı kişilik buluşmalar 30 kişiye çıkabilecek. Bu tarihte sosyal temasla ilgili bütün yasal sınırlamalar kaldırılabilecek ve ekonominin hala kapalı olan, gece kulüpleri gibi sektörleri de açılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar