Hükümet Türkiye'nin kapısını çaldı: Kalkanlı için 7.3 milyon TL, Güneşköy'e özel eğitim öğretmeni

19 Ekim 2023

Güncelleme: 19 Ekim 2023

A
A

Gardiyanoğlu, KEİ'den Kalkanlı Yaşam Evi için 7.3 milyon TL’lik kaynak ayrıldığını, Güneşköy 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi'ndeki personel eksikliğinin de Türkiye’den gelen özel eğitim öğretmenleri ile çözüleceğini söyledi.

ZgotmplZ MYK Haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, sosyal hizmetler alanındaki gelişmeleri paylaştı.

SOS Çocuk Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Akter ve yönetim kurulu üyelerini kabulünde konuşan Gardiyanoğlu, Ankara’ya gerçekleştirdiği çalışma ziyaretinde, KKTC’deki projeler için destek sözü aldığını anlattı.

KALKANLI YAŞAM EVİ İÇİN 7.3 MİLYON TL’LİK KAYNAK

Gardiyanoğlu, Kalkanlı Yaşam Evi'nde iş insanlarının katkılarıyla 150 bin dolara yakın bir masraf yapıldığını ve Planlama İnşaat Dairesi ile iş birliği içinde binanın tadilatının devam ettiğini ifade etti.

Bakan Gardiyanoğlu, TC Lefkoşa Elçiliği KEİ Ofisi ile görüşülerek, Kalkanlı Yaşam Evi için 7.3 milyon TL’lik kaynak ayrıldığını söyledi

GÜNEŞKÖY'E TÜRKİYE'DEN ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİ

Güneşköy 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi binasının teknik ve donanım bakımından sıkıntılarının giderileceğini anlatan Gardiyanoğlu, merkezde yaşanan personel eksikliğinin de TC Elçiliği ile görüşülerek  Türkiye’den gelen özel eğitim öğretmenlerinin merkeze yönlendilerek çözüleceğini söyledi.

GİRNE 18 YAŞ ÜSRTÜ REHABİLİTASYON MERKEZİ, MEHMETÇİK VE YENİERENKÖY SOSYAL HİZMET BİRİMLERİ...

Girne 18 Yaş Üsrtü Rehabilitasyon Merkezi binasının izolasyon sıkıntılarının giderilmesi ve binanın büyütülmesi için çalışmalara başladıklarını dile getiren Gardiyanoğlu, İskele bölgesinde üç yıldır hizmet vermeyen Mehmetçik ve Yenierenköy sosyal hizmet birimlerinin de yeniden açılacağının müjdesini verdi.

4 SOSYAL HİZMET UZMANI İSTİHDAM EDİLECEK

Bölgede yaşanan personel eksikliğini gidermek için Başbakan’dan yetki aldığını ifade eden Gardiyanoğlu, önümüzdeki hafta sosyal hizmet bölümü mezunu 4 sosyal hizmet uzmanı gencin istihdam edileceğini kaydetti.

YENİERENKÖY’DEKİ ESKİ SAĞLIK MERKEZİ ENGELLİ REHABİLİTASYON MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Gardiyanoğlu, Karpaz bölgesinde ciddi anlamda bir 18 yaş üstü engelli rehabilitasyon merkezine ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekerek, Sağlık Bakanlığı üzerinden bakanlığa tahsis edilen Yenierenköy’deki eski sağlık merkezi binasının da, hayırsever iş insanlarının katkısı ile Yenierenköy ve bölge halkına  kazandırılacağını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar