Hükümet, GKK ve PGM'den Ercan'daki muhaceret sorununu çözmek için 4 karar

21 Eylül 2023

Güncelleme: 21 Eylül 2023

A
A

Hükümet, GKK ve PGM, Ercan'daki muhaceret sorununu çözmek için bir araya geldi. İlk etapta Ercan'a takviye muhaceret memuru gönderilecek ve acil 50 sivil muhaceret görevlisi alınacak.

ZgotmplZ
Sosyal medyada paylaşılan karelerde, hem geliş hem gidiş işlemlerinde uzun kuyruklar oluştuğu görülürken, yolcular bu durumdan şikayetlerini dile getirmişlerdi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Ercan Havalimanı'ndaki yolcuların muhaceret işlemlerinde saatlerce beklemelerinin önüne geçmek adına Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ile Polis Genel Müdürlüğü ile görüşmelerde bulunduklarını ve bazı konularda prensip kararlar alındığını duyurdu.

Arıklı'nın 4 maddede özetlediği kararlar şöyle:

  • Ercan'a takviye muhaceret memuru gönderilecek.
  • Polise acil 50 sivil muhaceret görevlisi istihdam edilecek.
  • GKK bünyesinde sivil işlerde görevlendirilen Mukaveleli Erlerin (Uzman) bir kısmının Polis Müdürlüğü'nde görevlendirilip, görevlendirilemeyeceği araştırılacak.
  • Havaalanındaki muhaceret kabinlerinin önünde düzenleme yapılacak.

Erhan Arıklı'nın kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"Bilindiği gibi Ortadoğu'nun en güzel havaalanlarından biri olan Ercan'da, muhaceret polisinin eksikliği yüzünden bazı zamanlar uzun kuyruklar oluşuyor, kuyruklarda bekleyen vatandaşlar ise haklı olarak bizlere tepki gösteriyordu.

Dün Sayın Başbakanın başkanlığında, Güvenlik Kuvvetleri Komutanımız ve Polis Genel Müdürümüzün de katıldığı bir toplantıda sorunu ele aldık.

Neticede Polis Genel Müdürümüzün acilen tüm imkanlarını zorlayarak 'Ercan'a takviye muhaceret memuru göndermesi, polise acil olarak 50 sivil muhaceret görevlisi alınması, GKK'da çalışan ve yaşları 45-46'ye geldiği için sivil işlerde görevlendirilen Mukaveleli Erlerin (Uzman) bir kısmının Polis Müdürlüğü'nde görevlendirilip, görevlendirilemeyeceğinin araştırılması, havaalanındaki muhaceret kabinlerinin önünde düzenleme yapılması' konularında hemfikir olundu.

Teşekkürler Sayın Başbakanım, Sayın Komutanım ve Sayın Polis Genel Müdürüm..."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar