HP suç duyurusunda bulundu: Gelir ve Vergi Dairesi yetkililerine siyasi baskı iddiası

6 Eylül 2023

Güncelleme: 6 Eylül 2023

A
A

Halkın Partisi (HP), bazı siyasilerin vergi açısından kimi kişi ve şirketlere ayrıcalık sağlamak için Gelir ve Vergi Dairesi yetkililerine baskı yapıldığı iddiası nedeniyle polise suç duyurusunda bulundu.

ZgotmplZ

Halkın Partisi (HP),  Polis Genel Müdürlüğü’ne başvurarak, Mali Polisin, bazı siyasilerin vergi açısından kimi kişi ve şirketlere ayrıcalık sağlamak için baskı yaparak daha az vergi alınmasını sağladıkları ve devleti zarara uğrattıkları yönündeki bilgi ve iddiaları,n araştırılmasını talep etti.

Konuyla ilgili olarak Halkın Partisi’nden yapılan açıklamada, HP'nin başvurusunda, "bazı şirket devirlerinde hükümette bulunan üst düzey siyasilerin Gelir ve Vergi Dairesi yetkililerini arayarak siyasi baskı yaptıklarını, bu şekilde ya hiç vergi ödenmemesi ya da çok daha az vergi ödenmesi için makamlarını kullandıklarını" iddia ederek polisin en erken zamanda bu konularda soruşturma başlatmasını talep ettiği kaydedildi..

Açıklamada, “Gelir ve Vergi Dairesi ve diğer kamu kurumlarında devleti zarara uğratacak şekilde siyasi müdahaleler ile bir yolsuzluk iddiası gündeme geldiği, kayda değer bilgi ve veriler olduğu için bu konunun savsaklanmaması ve derhal soruşturulması son derece önemlidir. Halkın Partisi temiz toplum ve temiz siyaset ilkesinin gereği olarak bu konuların yakın takipçisi olmaya devam edecektir.” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar