Hedefi parti başkanlığı değil cumhurbaşkanlığı

3 Ekim 2023

Güncelleme: 3 Ekim 2023

A
A

Serdar Denktaş, bir partinin değil, halkın adayı olarak seçimlere girmek istediğini belirterek, "Benim şimdiye kadar konuşulanlardan farklı bir önerim olacak. Üzerinde çok çalışıyorum. Yakın zamanda bunları kamuoyu ile paylaşacağım." dedi.

ZgotmplZ MYK Haber

Eski bakanlardan, Demokrat Parti’nin (DP) eski genel başkanlarından Serdar Denktaş, yeni parti konusuna açıklık getirdi.

Denktaş geçtiğimiz hafta Kanal T'de katıldığı programda, "Ciddi talepler ve ciddi baskılar var bir parti kuralım diye. Bir taraftan değerlendiriyorum ama kendi hedeflerimle de ters düşmek istemiyorum. Bir değerlendirme aşamasındayım..." ifadelerini kullanmıştı.

Dün Kıbrıs Genç Tv’de konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulunan Serdar Denktaş, şunları kaydetti:

“Bu konuda çok fazla talep aldım ama ben halkın adayı olarak önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmak istiyorum. Asıl hedefim bu. Bir partinin değil, halkın adayı olarak, halkın her kesimine hitap eden, her kesimini bir araya getiren bağımsız bir aday olarak seçimlere girmeyi planlıyorum ve bunun üzerinde çalışıyorum. Ben ortaya toplumun her rengini kucaklayabilen bir yaklaşım koyuyorum.”

Denktaş, Cumhurbaşkanlığı makamının da zaten partiler üstü bir makam olduğunu ve böyle bir yaklaşımı gerektirdiğinin altını çizdi.

Serdar Denktaş, 2020'de yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde oyların yüzde 4,20'sini (4 bin 653 oy) alarak 6'ncı sırada kalmış ve ilk turda seçimlere veda etmişti

2020 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir gösterge olmadığını kaydeden Denktaş, 2020 seçimlerinde oluşan baskı ortamının tekrarlanmayacağını belirterek, “Hem KKTC halkına, hem Ankara’ya hem de dünyaya çalışmalarımı anlatıyorum. Mutlak suretle bir çalışma sürdürerek istediğimiz sonucu elde edeceğimize inanıyorum.” şeklinde konuştu.

“YAKIN ZAMANDA BUNLARI KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIM”

Siyasi partilerin Kıbrıs sorunu ile ilgili farklı yaklaşımlarını yakınlaştırıp, ortak makul bir zeminde buluşturmaları gerektiğini belirten Denktaş, aksi halde Güney kesimi ve dünyanın geri kalanının da işine geleni duymaya devam edeceğini belirtti.

“Büyük bir kurtuluş savaşı, büyük bir özgürlük mücadelesi vererek kurduğumuz bu devlete sahip çıkmamız gerekiyor. Kendi içimizde varılacak bir mutabakat vatandaşın umutsuzluğunu da ortadan kaldıracaktır. Benim şimdiye kadar konuşulanlardan farklı bir önerim olacak. Üzerinde çok çalışıyorum. Yakın zamanda bunları kamuoyu ile paylaşacağım.” diyen Denktaş, her konunun konuşulması gerektiğini, bütün çözümlerin masaya oturmakla elde edileceğini söyledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar