Güney'de hayat kurtaran Kıbrıslı Türk ortaya çıktı: Ne harika bir duygu

18 Ekim 2023

A
A

Bir Kıbrıs Türkü, Güney Kıbrıs'taki bir AVM'de müdahale ettiği kalp krizi geçiren adamın hayatını kurtardı. Teşekkür için aranan yardımseverin Şaziye Azimkar olduğu ortaya çıktı. Azimkar, o anı "Ne harika bir duygu..." olarak niteledi.

ZgotmplZ Şaziye Azimkar / Facebook

Kıbrıs Türkü  Şaziye Azimkar, dün Güney Kıbrıs'ta kalp krizi geçiren bir kişinin hayatını kurtardı.

Rum basınına yansıyan olayın ardından, o an için kimliği bilinmeyen Azimkar, ”teşekkür” için aranmaya başlandı.

Olay dün Engomi Mall’da meydana geldi.

Cyprus Mail gazetesinin haberine göre, devlet televizyonunda yayınlanan sabah programına katılarak konuşan Ambulans Servisi Direktörü Riana Constantinou, “Doğru zamanda doğru yerde bulunan ve kamuya açık defibrilatörün nasıl çalıştırılacağına dair hayati bilgiye sahip olan 30 yaşlarındaki hayat kurtarıcı kadın, Kıbrıslı Türk’tü.” diye konuştu.

Kalp masajı eğitimi alan kadının sakinliğini koruyarak acil servise gelir gelmez kendine gelen adama üç şok uyguladığı kaydedilen haberde, Constantinou’nun kadının kimliğini açıklamadığı ancak ambulans personelinin kadının yaptığının takdire şayan olduğunu düşünmesi üzerine olayı kendisine bildirdiğini anlattığı yer aldı.

Constantinou’nun, hayat kurtarıcı kadını bulmak ve ona teşekkür etmek için sosyal medyadan paylaşımda bulunarak, “Bugün elleriniz 46 yaşındaki bir babaya yaşam hakkı verdi; onu kurtarmamızı sağladı. Lütfen Ambulans Servisiyle iletişime geçin ve bilgilerinizi bırakın. Binlerce teşekkürler” ifadelerini kullandığı da belirtildi.

Güney'de aranan ismin ise Güney Kıbrıs'taki bir araştırma merkezinde çalışan Kıbrıs Türkü Şaziye Azimkar olduğu ortaya çıktı.

Azimkar, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, olay ilgili duygularını şöyle dile getirdi:

"Dün, hayatımın en büyük sınavlarından birini yaşadım. Dün, bir insanı aldığım ilk yardım eğitimi ile hayata getirmeye yardım ettim. Ne harika bir duygu! Bir kez daha ilk yardımın hayat kurtardığını kendi tecrübemle gördüm."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar