Gazimağusa'da iki toplumlu gece

22 Eylül 2023

Güncelleme: 22 Eylül 2023

A
A

Dünya Barış Günü’nde iki toplumlu etkinlik düzenlendi.

ZgotmplZ

Uluslararası Dünya Barış Günü'nde Gazimağusa Belediyesi ile sözde “Maraş Belediyesi” iş birliğinde iki toplumlu etkinlik gerçekleştirildi.

“Birlikteyiz” adlı etkinliğe Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Temsilci ve Kıbrıs’taki Barış Gücü Başkanı Colin Stewart, ABD Büyükelçisi Julie D. Fisher, İtalya Büyükelçisi Ferrari Bravo, İngiltere’nin Kıbrıs Yüksek Komiseri İrfan Sıddıq, AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanou, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman da katıldı.

Othello Kalesi yanındaki Mağusa Deniz Kapısı'nda gerçekleştirilen etkinlikte ülke ve dünya barışı için iki dilde şarkılar söylendi, barışa dair umutlar paylaşıldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, iki toplum halkının böylesi bir etkinlikte bir arada olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yıllarca yaşanmış acı ve zorluklara dikkat çekti.

 Sözde “Maraş Belediye Başkanı” Simos Yoannu da konuşmasında, etkinliğe Dünya Barış Günü'nü kutlamaya geldiklerini belirterek, bu vatanın onlarca yıldır ihtiyaç duyduğu barışın, insanın sahip olması gereken en büyük iyilik olduğunu haykırmak için geldiklerini vurguladı.

Etkinlikte daha sonra Lets Sing To Gether konseri sunuldu, şiirler okundu, barışa dair hikayeler paylaşıldı.

Etkinliğe her iki toplumdan halk yoğun katılım gösterdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar