Erhürman "çıkış yolu"nu gösterdi: Gaileyi çeken insanlar bu ülkeyi yönetmeli

31 Ekim 2023

A
A

Erhürman, içinde bulunulan durumdan çıkış yolunun, memleketin gailesini çeken insanların ülkeyi yönetmesi olduğunu söyledi.

ZgotmplZ

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

BRT’de Levent Kutay’ın sorularını yanıtlayan Erhürman, elektriğe yüzde 30 zam haberlerine değinerek, şöyle konuştu:

“Bu yüzde 30 zammın sadece akaryakıt fiyatlarıyla ilgili olduğunu düşünen var mı? Hangi yöntemlerle personel artırımına gidildiğini kısa süre önce Kıb-Terk'te insanlar bilmiyor mu? Münhalsiz-sınavsız alımlar da, Kıb-Tek ile Sayıştay raporu da ortada. Bütün bunlar birleşerek elektriğe yüzde 30 zam geliyor. Dört yılda KıbTek’te doğru dürüst bakım ve onarım yapılmadığı için Güney'den pahalıya elektrik alımına gitti bu ülke. Bunları Filistin-İsrail savaşıyla mı Rusya-Ukrayna savaşıyla mı açıklayacak hükümet?”

“Ekonomik anlamda bu kadar sıkıntı varken, alım gücü geriye doğru giderken yaşananlar ortada” diye konuşan Erhürman, ülkede arzın da talebin de arttığını, nüfus politikası yapılmadığı sürece Kıbrıslı Türklerin yok olma noktasına geldiğini kaydetti.

“BU KADAR YILLIK VAR OLUŞ MÜCADELESİNDEN SONRA, BUNLAR HAK ETTİĞİMİZ ŞEYLER DEĞİLDİR”

Tufan Erhürman, “Yoklaşırken çocuklarımızın göçü artıyor. Nüfus politikası olmazsa, yoksullaşmayla kalmayacağız, yoklaşacağız.” dedi.

Geçen cuma akşamı gerçekleştirilen “Biz Varız” yürüyüşüyle ilgili de konuşan Tufan Erhürman, CTP olarak organizasyonu yaptıklarını, toplumun her kesiminden insanlarla tepkilerini ortaya koyduklarını belirtti.

Sokağa çıktıklarını ve çağrılarına ciddi yanıt geldiğini de gördüklerini ifade eden Erhürman, toplumun tüm kesimlerinin yaşananları reddettiğini vurguladı.

Ek bütçeyle ilgili de konuşan CTP lideri Erhürman, “Bir bütçe 15 günde yüzde 113 sapar mı? Bu sizin hesap kitap bilmediğinizi gösteriyor. Beklediklerinden 400 milyon TL fazla düştü kasaya. Alın 400 milyonu Eğitim Bakanlığına verin, bakım ve onarımı yapsınlar.” dedi.

"BU TOPLUM VAR OLUŞ MÜCADELESİDİR, YOKUZ GİBİ DAVRANAN BİR ZİHNİYETE KARŞIDIR"

Yürünecek yolun, sadece CTP’nin yolu olmadığına işaret eden Erhürman, bu yolun sonunda ülkenin birlikte yönetileceğini ifade etti.

Tufan Erhürman, “Bu toplum var oluş mücadelesindedir. Zerre umursamayan, yokuz gibi davranan bir zihniyete karşıdır.” dedi.

“Çıkış yolu, bu ülkenin gailesini çeken insanların bu ülkeyi yönetmesidir.” diyen Erhürman, karşılarındaki zihniyetin, ülkenin gailesini çekmediğini belirtti.

Tufan Erhürman, “Lefkoşa’daki bir çevrenin çocukları özel okullarda okuyor diye, kamu okullarında eğitim gören çocuklarımızı görmezden gelme hakkımız yoktur. Birinci mesele, bu halkın iradesiyle seçilmiş kişilerin yönetime gelmesidir.” ifadelerini kullandı.

CTP lideri Erhürman, “Bu zihniyet sadece bugünü değil, çocuklarımızın geleceğini de çalıyor.” diyerek, maksimum dört sene sonra ülkede gettoların oluşacağını savundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar