Dışişleri, İsrail ve Gazze'den tahliye için bekleyen 150 kişi olduğunu duyurdu

19 Ekim 2023

A
A

Dışişleri Bakanlığı, İsrail ve Filistin’de bulunan KKTC vatandaşları ile yakınlarından oluşan 150 kişinin güvenli tahliyeleri için ilgili kurumlarla gerekli istişarelerde bulunulduğunu bildirdi.

ZgotmplZ

Dışişleri Bakanlığı, İsrail ve Filistin’de bulunan KKTC vatandaşları hakkında açıklama yaptı.

Bakanlık, İsrail-Filistin arasında yaşanmakta olan çatışmalar nedeniyle, kalıcı ve/veya geçici olarak bölgede ikamet eden ve bölgeden ayrılmak isteyen; bugüne kadar gerek Dışişleri Bakanlığı çağrı merkezine gerekse Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve bölgedeki temsilciliklerine ulaşan KKTC vatandaşları ile yakınlarından oluşan 150 kişinin güvenli tahliyeleri için ilgili kurumlarla gerekli istişarelerde bulunulduğunu bildirdi.

Yapılan açıklamada, “Gelişmeler için Bakanlığımız ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, T.C. Tel Aviv Büyükelçiliği ve T.C. Kudüs Başkonsolosluğu resmi web sayfaları ile sosyal medya hesaplarının takip edilmesi tavsiye edilmektedir.” denildi.

Açıklamada KKTC Dışişleri Bakanlığı Çağrı Merkezi’nin “+905338514006” numaralı hattından bakanlığa ulaşılabileceği de kaydedildi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, Gazze Şeridi'nde Türkiye'ye tahliye için bekleyen 104'ü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı. yaklaşık 700 kişinin bulunduğunu bildirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar