Çalışma affı "Türk uyruklu kişileri kapsayacak"

29 Eylül 2023

Güncelleme: 29 Eylül 2023

A
A

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Gardiyanoğlu, yakında çıkacağını açıkladığı çalışma affının, adada olan ve bir şekilde kaçağa düşüp sistem dışı kalan, bu ülkede çalışmak isteyen Türk uyruklu kişileri kapsayacağını bildirdi.

ZgotmplZ

Ekim ayında çıkması planlanan çalışma affı için hazırlıklar sürüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Kıbrıs Türk Oto Elektrikçiler Birliği heyetini kabulünde konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Gardiyanoğlu, ülkede büyük bir kayıt dışılığın olduğuna inandıklarını kaydederek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı müsteşarlarının ortak bir komitede bu konudaki çalışmalarını sürdürmekte olduklarını vurguladı.

“En büyük hedeflerimizden biri kayıt dışılığın önüne geçmektir.” diyen Gardiyanoğlu, yakında çalışma affının çıkacağını kaydetti.

AF, ADADA OLAN TÜRK UYRUKLU KİŞİLERİ KAPSAYACAK

Gardiyanoğlu, affın, adada olan ve bir şekilde kaçağa düşüp sistem dışı kalan, bu ülkede çalışmak isteyen Türk uyruklu kişileri kapsayacağını belirtti.

BAŞVURU İŞYERLERİ ÜZERİNDEN OLACAK

Bakan ayrıca affa başvuracak kişilerin işyerleri üzerinden başvuracağını anlattı.

Sadık Gardiyanoğlu, “Yatırımlarını düzgün yapan, devlete ödev ve sorumluluklarını yerine getiren sıkıntı yaşıyor, kaçak çalışanlar ödüllendiriliyor.” diye çok şikayet aldıklarını ifade ederek, “Biz de hızlı bir şekilde çalışma affını gündeme getiriyoruz. Bu aftan yararlanmak istemeyen ve kayıt dışı çalışma hayatına devam eden işletmeler olursa yaptırımlar uygulanacaktır. Çalışma Dairemiz denetimler için 6 ilçede sahada olacak. Bu ülkede kimsenin haksız bir şekilde kazanç elde etmesine bakanlık olarak gönlümüz razı değildir.” ifadelerini kullandı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar