Başbakanlık önünde ilginç eylem: "Bizi siz delirttiniz" dediler, kafalarına huni taktılar...

4 Ekim 2023

Güncelleme: 4 Ekim 2023

A
A

Baraka Kültür Merkezi Yönetim Kurulu ve bazı üyeleri Başbakanlık önünde ilginç bir eyleme imza attı. "Bizi siz delirttiniz" konulu açıklama yapan üyeler, kafalarına huni takarak yaşanan olumsuzluklara dikkat çekti.

ZgotmplZ

Baraka Kültür Merkezi Yönetim Kurulu ve bazı üyeleri, bugün Başbakanlık önünde basın açıklaması yaparak geçtiğimiz günlerde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın sosyal medyadaki bir yorumuna ve hükümetin eğitim, çalışma yaşamı ve diğer tüm konularda, "halkı çileden çıkardığı" savunulan söylem ve uygulamalarına tepki tepki gösterdi.

Baraka’dan yapılan açıklamaya göre, hükümetin gerek eğitim gerek çalışma yaşamı gerekse diğer tüm konulardaki, halkı çileden çıkaran söylem ve uygulamalarına tepki olarak yapıldığı belirtilen "bizi siz delirttiniz" konulu basın açıklaması sırasında, eylemciler kafalarına huni takarak halkın nasıl delirtildiğini anlattı.

Baraka Kültür Merkezi Başkanı Mustafa Batak, eylemde yaptığı konuşmada, "öğretmenlerin yasal hakkını sadaka verir gibi duyurup, üstü paralı görsellerle süsleyen Maliye Bakanı’nın; çalışma yaşamında yaşanan sömürüye karşı üç maymunu oynayan Çalışma Bakanı’nın, halkın akıl ve ruh sağlığını tehdit ettiği" iddia etti.

Batak, ekonominin frenleri patlamış kamyon misali uçurumdan aşağıya yuvarlandığı, kadın sığınma evlerine, toplu taşımaya yatırım yapılmadığı, asgari ücretin “karın tokluğunu” bile karşılayamadığı, eğitim ve sağlıktaki sorunlara el atılmadığı, çocuk istismarı ve şiddete karşı polisin dosya açmamak için direndiği, barış sürecinin baltalanıp ülkenin kara para, fuhuş, mafya, uyuşturucu ticareti ile dünyaya tanıtıldığını savundu.

Batak'ın konuşmasında "Ercan Havaalanı, AKSA, KIB-TEK, hayvan refahı, yangın helikopteri, iş cinayetleri, kıyı peşkeşleri, ifade özgürlüğü" gibi konulardaki sorunlara da işaret edilerek, “Evet, bizi siz delirttiniz” ifadelerine yer verildi.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar