Asayişte neler yaşandı? Hırsızlık, kayıp şahıs, uyuşturucu, evrakta sahtecilik...

12 Eylül 2023

A
A

Ülke genelinde hırsızlık, evrakta sahtecilik, uyuşturucu bulundurma gibi suçlardan toplamda 8 şahıs tutuklandı. Ayrıca 3 Eylül tarihinden bu yana kayıp olan bir şahıs her yerde aranıyor.

ZgotmplZ

 Lefkoşa’da sakin Richard Ngolle Ngolle'den (E-43) 3 Eylül’den beri haber alınamadığı bildirildi.

Polisten verilen bilgiye göre, Ngolle'ye sözkonusu tarihten beri ulaşılamıyor.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

Ülke genelinde dün polis tarafından yapılan denetim ve kontroller sonucu, ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, izinsiz ikamet ettiği tespit edilen 6 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

Gönyeli’de dün saat 17.30'da B.G.N.A.'nın (E-24) kaldığı ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 200 gram ağırlığında hintkeneviri türü ile yaklaşık 200 miligram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi, bankamatik kartı, banknot para ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan  toplam 8300 TL nakit para bulunarak emare olarak alındı.

Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan Z.M.S.A.S.(E-25), A.A.A.S.(E-25) ve O.H.I.(E-23) tutuklandı.

SAHTE EVRAKLA ÜLKEDEN ÇIKIŞ YAPMAYA ÇALIŞTI

Ercan Havalimanı’nda dün KKTC’den çıkış yapmak isteyen J.R.(E-35)’nin, tasarrufunda bulundurduğu önceden sahte olarak düzenlenmiş GKRY oturma iznini gösteren belgeyi görevli memura ibraz etmek suretiyle tedavüle sürdüğü tespit edildi. J.R tutuklandı.

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK

Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir inşaat şirketinde çalışan A.K.J.A.(E-28) ve W.M.A.H.'nin (E-33), 21 Kasım 2022 - 17.Ağustos 23 tarihleri arasında şirket tarafından beş ayrı şahsa satılan ikametgahlardan daha fazla komisyon alabilmek maksadıyla satışın emlakçı tarafından yapıldığını beyan ederek, emlakçıya vermek maksadıyla şirketten teslim aldıkları toplam 111.490 ABD Dolarını tasarruflarına geçirmek suretiyle çaldıkları tespit edildi. Bahse konu şahıslar tutuklandı.

GİRNE'DE HIRSIZLIK

Girne’de Naci Talat Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir mağazaya müşteri olarak giden bir şahıs tarafından, mağaza içerisinde satışta sunulan toplam 5,279.6 TL değerindeki bir şort ve 3 tişörtün alınıp, ödeme yapılmadan mağaza dışına çıkarılmak suretiyle çalındığı tespit edildi.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen soruşturma kapsamında, meselede zanlı olarak görülen K.E.(E-23) tespit edilerek, tutuklandı.

HASPOLAT'TA YANGIN

Haspolat Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir işyerinin ofisi içerisinde muhtemelen çalışır durumdaki UPS cihazının ısınıp kısa devre yapması sonucu dün yangın meydana geldi.

Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın sonucu, söz konusu UPS cihazı, kamera kayıtlarının tutulduğu hard disk cihazı, bilgisayara ait kablolar ve masa üzerindeki evraklar yanarken, oluşan ısıdan dolayı ise ofisin duvar sıvaları döküldü ve bir cam patladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar