Ara seçim yenilgisi sonrası Savaşan işi sıkı tutuyor

26 Eylül 2023

Güncelleme: 26 Eylül 2023

A
A

UBP Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu, Savaşan başkanlığında ilk toplantısını yaptı. Ahmet Savaşan, amiral gemisi Lefkoşa’yı, UBP için daha güçlü hale getirmek için kolları sıvadıklarını söyledi.

ZgotmplZ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu, yeni İlçe Başkanı, Lefkoşa Milletvekili Ahmet Savaşan başkanlığında ilk toplantısını yaptı.

Lefkoşa İlçe Başkanı ve Milletvekili Ahmet Savaşan, yönetim kurulu üyeleri ile partinin bölgesel çalışmalarını istişare etti. Savaşan ayrıca, Lefkoşa İlçe Başkanlığı’nın yakın dönem çalışmalarını da koordine etti.

UBP'den yapılan açıklamaya göre, toplantıyla ilgili konuşan UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Ahmet Savaşan, amiral gemisi Lefkoşa’yı, UBP için daha güçlü hale getirmek için kolları sıvadıklarını söyledi.

Genel Başkan ve Başbakan Ünal Üstel yanı sıra partinin tüm organlarıyla iş birliği içinde çalışacaklarını ifade eden Savaşan, “Onurlu bir görevi üstlenmenin heyecanını yaşıyorum. Lefkoşa güçlüyse, her bölgemiz güçlüdür, her bölgemiz aktiftir. Sadece partinin değil, ülkenin bütünsel sorunlarını da yakından izleyeceğiz, görüşler alacağız, vatandaşımızı daha çok dinleyeceğiz. Birlik beraberliğimizi daha da güçlendireceğiz ve ileriye daha aydınlık bakacağız.” dedi.

Savaşan “Tek kişiyi bile kaybetme lüksümüz yok. Mevcudun yanına birer birer insan kazanacağız ve daha da büyüyeceğiz.” diye konuştu.

Ahmet Savaşan, “Yeni bir dönem olacak. Ciddi bir tempo ve vizyon ile çalışılacağız. Kadınlarımız, gençlerimiz, her adımda, her çalışmamızda bizimle olacak. Hepimiz için hayırlı olsun.” diye ekledi.


25 Haziran ara seçiminde  Cumhuriyet Meclisi’nde eksik olan Lefkoşa milletvekilliği için yarışan adayların kazananı, yüzde 43.73 oy oranı ile Cumhuriyetçi Türk Partisi adayı Sami Özuslu olmuştu. Ali Başman ile seçime giren UBP, 22 bin 842 oyla ikinci sırada kalmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar