Alsancak girişine çember yapılacak

11 Ekim 2023

A
A

Başbakan Ünal Üstel, Girne-Alsancak Yolu'nda yaşanan kavşak sorununun giderildiğini, Alsancak girişine yapılacak çemberle trafiğin rahatlayacağını açıkladı.

ZgotmplZ

Başbakan Ünal Üstel ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı bugün Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser ile birlikte Girne- Alsancak Yolu'nda incelemede bulundu.

Başbakan Üstel, uzun zamandan beri devam eden yolun üçüncü etabının ihalesinin tamamlanarak yapım çalışmalarının başladığını, yolun Lapta oteller bölgesine kadar çift şerit olarak gideceğini, orta refüjlerin ışıklandırılacağını, kaldırımlar yapılacağını belirtti.

Üstel, daha güvenli ve rahat seyahat için gerekli düzenlemelerin ele alındığını söyleyerek, Alsancak kavşağıyla ilgili teknik dairelerin, kurumların çalışmalarıyla yeni bir düzenleme yapılacağını, Alsancak girişinde trafikte yaşanan sıkışıklığı gidermek için çalışmaların tamamlandığını belirtti.

Alsancak girişindeki arsaların sahiplerinin özveri göstermesiyle yolun rahatlaması için çember yapılmasına karar verildiğini dile getiren Başbakan Üstel, “Alsancak kentine yakışan bir giriş yapılması için düzenleme yapılacak.” dedi.

Üstel, yolun 3-4 ay içinde tamamlanacağını ve trafikle ilgili hiçbir sıkıntının kalmayacağını söyleyerek, katkı koyan herkese teşekkür etti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, yol üzerindeki en önemli sorunlardan birinin Alsancak girişindeki kavşak olduğunu söyleyerek, bu sorunun Başbakan Üstel  ve Belediye Başkanı Ataser’in girişimleriyle çözüldüğünü kaydetti.

Alsancak’ın bölgedeki en büyük köylerden biri olduğunu, köyden ana yola çıkış noktasında  sorunlar yaşandığını dile getiren Arıklı, sorunun büyük ölçüde çözüldüğünü belirtti.

Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser, Alsancak girişinde çember uygulamasına yönelik sıkıntıların aşıldığını belirtti. Ataser, vatandaşın da verdiği destekle çember yapılacağını dile getirerek, Üstel ve Arıklı ile yüklenici firmaya, tüm kurumlara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar