6 kahramanın Londra çıkarması

29 Ekim 2023

A
A

LÖSEV, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek vermek amacıyla Türkiye’nin farklı illerine geziler düzenlediği gibi yurt dışı gezileri de düzenliyor. Bu bağlamda İngiltere’nin başkenti Londra’ya yapılan geziye iyileşen 6 çocuk katıldı.

ZgotmplZ

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) 25’inci yılını kutlarken, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek vermek amacıyla Türkiye’nin farklı illerine geziler düzenlediği gibi yurt dışı gezileri de düzenliyor. Bu bağlamda İngiltere’nin başkenti Londra’ya yapılan geziye iyileşen ve tedavisinin son aşamasındaki 6 çocuk katıldı.

Hürriyet'ten Halil Yetkinlioğlu'nun haberine göre, Ankara'dan Londra’ya gelen 6 çocuk, özel araçla konaklayacakları otele götürüldü. Çocuklar burada LÖSEV gönüllüsü Olcay Arslan, oğulları Sercan-Serhan Arslan ve İlkgül Karaca tarafından çiçek ve hediyelerle karşılandı. 3 gün sürecek Londra gezisinde çocuklara LÖSEV Sosyal Hizmet Genel Koordinatörü Dr. Jülide Arifoğlu Akay, Ceren Mütüs Toprakseven, İlkgül Karaca ve Olcay Arslan eşlik edecek.

Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’nin düzenleyeceği Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarına katılacak olan LÖSEV kahramanları, ardından şehri keşfedecek. Great Ormond Street Hospital’ı da ziyaret edecek olan çocuklar Londra’nın birçok yerini gezecek.

Buckingham Sarayı, St James Sarayı ve Parkı, Trafalgar Meydanı, Kraliyet Atlı Muhafız Birliği, Westminster Parlamento Binası, Westminster Kilisesi, Big Ben, London Eye gibi Londra’nın sembol binalarının görüleceği geziye gönüllüler ve bağışçılar destek verecek. Çocuklar gezilerini, kalplerindeki güzel hikâyeler akıllarındaki yeni bilgilerle pazartesi sabahı sonlandıracak.

6 kahramanın Londra çıkarması

 

 

6 kahramanın Londra çıkarması

 

6 kahramanın Londra çıkarması

TÜRKİYE TURUNCUYA BOYANACAK

LÖSEV bünyesinde Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın tüm çocuklara armağan ettiği 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında tüm Türkiye ‘turuncu’ ile boyanacak. Etkinlikle ilgili LÖSEV yetkilileri şunları söyledi: “LÖSEV olarak, uzun yıllar lösemi tedavisi görmüş ve bu mücadeleyi başarıyla tamamlamış çocuklarımıza umut ve sevgi sunmaya devam ediyoruz. 25. yılımızı, bu değerli çocuklarımızı onurlandırmak ve yaşamlarına unutulmaz anılar eklemek için özel bir yolculukla taçlandırıyoruz. Londra’ya yapılacak bu gezi, çocuklarımıza kültürel deneyimlerin yanı sıra dünyanın en büyüleyici şehirlerinden birini keşfetme fırsatı sunacak. Ayrıca, bu seyahat, çocuklarımızın geleceğe dair daha büyük umutlar taşımalarına, hayata bağlanmalarına ve lösemiyle mücadeledeki kararlılıklarını takdir etmelerine yardımcı olacaktır."

6 kahramanın Londra çıkarması

‘ÖZGÜVENLERİNİ YÜKSELTMEK İÇİN...’

LÖSEV bünyesindeki Lösemili Çocuklar Vakfı olarak 25 yıldır yaptığımız çalışmalarda lösemili çocuklarımızın uzun tedavi dönemleri sürecinde geçirdikleri zorlukları iyileşme dönemlerinden sonra unutturmak, yaşamlarını, vizyonlarını en önemlisi de öz güvenlerini yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz bu kapsamda da bir grup çocuğumuzu Londra gezisine götürdük. Bu çalışmamızı kurulduğumuz yıllarda bu yana yapıyoruz. Fakat vakfımızın 25. Cumhuriyetin 100. yılında bunu daha çok önemsemek ve geliştirmek, daha çok çocuğumuzu dünya ülkeleri ile buluşturmak istiyoruz.”

6 kahramanın Londra çıkarması

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar