40 ülkeden 200 rakibi geride bırakmıştı... Tatar, Kıbrıs Türkü Prof. Dr. Şenvar'ı ağırladı

8 Eylül 2023

Güncelleme: 8 Eylül 2023

A
A

Yapay zeka alanında geliştirdiği proje ile 40 ülkeden 200 rakibi arasından sıyrılıp ödüle kavuşan Kıbrıs Türkü Prof. Dr. Özlem Şenvar, Cumhurbaşkanı Tatar'ın konuğu oldu.

ZgotmplZ

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yapay zeka alanında geliştirdiği proje ile ödül alan Kıbrıs Türkü, İstanbul Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Şenvar'ı kabul etti. 

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Tatar, kabulde yaptığı konuşmada, dünya genelinde yakalanan başarıların, Kıbrıs Türkü’nün neler yapabileceğini dünyaya gösterdiğini söyledi.

Günümüz teknolojisi yapay zeka alanında, Özlem Şenvar’ın geliştirdiği ödüllü projelerin gurur kaynağı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “Bu hususta sizlere şahsım ve Kıbrıs Türk halkı adına teşekkür ederim.” dedi. 

Prof. Dr. Özlem Şenvar da kabuldeki konuşmasında, Cumhurbaşkanı Tatar'a kabullerinden dolayı teşekkür ederek, çalışmalarına devam edeceğini dile getirdi.

40 ÜLKEDEN 200 RAKİBİ GERİDE BIRAKMIŞTI

Prof. Dr. Özlem Şenvar, kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP’ın, dünya çapındaki yılın en başarılı yazılım ile dijital dönüşüm projelerini seçtiği “SAP İnovasyon Ödülleri 2022”de birincilikle elde etmişti.

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Şenvar’ın danışmanlığını yaptığı FLO Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’nin yapay zeka projesi "Flo Wise" dönüşüm kategorisinin kazananı olmuştu. Geliştirilen yapay zeka odaklı dijital dönüşüm projesi Flo Wise, 40 ülkeden 200 rakibi arasından sıyrılıp ödüle kavuşmuştu.

Temel olarak “ürün iade” aşamasında çalışan bir sistem olan Flo Wise, yapay zeka asistanıyla birlikte, müşterilerin mağazalara getirdikleri hasarlı ürünlerin geçmişini analiz ediyor. Ürünün temel özellikleri, eğer varsa iade geçmişi, mevsim koşullarına karşı dayanıklılığı, geçmiş müşteri davranışı verileri analiz ediliyor ve “iade talebi” olabilecek en faydalı şekilde sonuçlanıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar