Sahte kimlik alan ve onlara temin edenler tutuklu yargılanacak

24 Mayıs 2024

Güncelleme: 24 Mayıs 2024

A
A

Sahte Almanya kimlik kartıyla Metehan'dan Güney'e geçmeye çalışan baba - oğul ile onlara kimlikleri temin eden iki kişinin, tutuklu yargılanmak üzere iki ayı geçmeyecek süre ile cezaevine gönderildi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Metehan Kara Giriş Kapısı’nda sahte Almanya pasaportlarıyla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan H.D., 17 yaşındaki oğlu D.B.D.(E) ve suçla bağlantılı tutuklanan M.M. ve H.K. yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Zanlılardan birinin 17 yaşında olmasından dolayı kapalı oturum gerçekleştirildi. Ülkede turist vizesiyle bulunan zanlıların 2 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine karar verildi. 

NE OLMUŞTU?

Baba-oğul zanlılar 20 Mayıs 2024 tarihinde, saat 13.00 sıralarında, Lefkoşa’da Metehan Kara Geçiş Kapısı’nda, GKRY bölgesine geçmek maksadıyla Türkiye’de M.M. ve H.K. aracılığı ile temin ettikleri sahte olarak düzenlenmiş Almanya kimlik kartlarını, görevli muhaceret memuruna ibraz etmek suretiyle tedavüle sürüp sahte davranışla kayıt temin etmeye teşebbüs etmişti.

Zanlılar sınır kapısında suçüstü yakalanmıştı. Baba ile oğlunun tutuklanmasının ardından suçla bağlantılı olan M.M. ve H.K. de tutuklanmıştı.  

Mahkemeye çıkarılan zanlılar hakkında soruşturma amaçlı 3 gün tutukluluk emri alınmıştı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar