Kasaplar yerine süt imalatçılarından tepki geldi: İthal etin tamamen serbest bırakılmasını istiyorlar

27 Mayıs 2024

Güncelleme: 28 Mayıs 2024

A
A

Hayvan üreticilerinin ''canlı hayvan satmama'' kararına, Kasaplar Birliği yerine Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği'nden tepki geldi. Birlik Başkanı Mahmut Eren et ithalinin tamamen serbest bırakılmasını istedi.

ZgotmplZ

İthal et tartışmaları devam ederken, eylemcilerin Başbakanlık önündeki eylemi 8'inci gününde de devam ediyor.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları,‘'her gün yeni bir eylem'' şekli üretme konusunda karar aldıklarını açıklayarak, canlı hayvan satışını durdurduklarını duyuru.

Naimoğulları, yarın itibariyle bir ay canlı hayvan satışı yapmayacaklarını, karara uymayan hayvancılara ceza uygulanacağını açıkladı.

Karardan en çok etkilenecek Kasaplar Birliği henüz bir açıklama yapmadı.

SÜİB BAŞKANI TEPKİ GÖSTERDİ: İTHAL ET TAMAMEN SERBEST BIRAKILSIN!

Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği (SÜİB) Başkanı Mahmut Erden, ''hayvancı üreticilerinin canlı hayvan satışı yapmama'' kararına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Erden, ''Hayvancıların bir ay süreyle hayvan satışını yasaklaması neticesinde halkın yarısı doğal olarak Güney'e geçip 250-300 liraya et alabilecekken, geçemeyen diğer yarısı ise etin kendisini dahi bulamayacak'' ifadelerini kullandı.

Erden, ''Dolayısıyla, Anayasanın eşitlik ilkesi gereği hükümet, halkın diğer yarısını da korumakla mükelleftir ve derhal her ihtiyaca cevap verecek şekilde et ithalini tamamen serbest bırakmalıdır'' dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar