Harmancı: Lefkoşalılar bizi yalnız bırakmayacak

28 Kasım 2022

Güncelleme: 29 Kasım 2022

A
A

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve TDP Lefkoşa Türk Belediyesi başkan adayı Mehmet Harmancı ile belediye meclis üyesi adayları, bugün, 25 Aralık’ta yapılacak yerel seçim için Lefkoşa İlçe Seçim Kuruluna başvurularını yaptı.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Mehmet Harmancı ile meclis üyesi adayları başvurularını yaptı.

Mehmet Harmancı ile meclis üyesi adayları, bugün, saat 11.30 sıralarında Lefkoşa Seçim Kurulu'na giderek aday listesini sundu.

Başvuru sırasında, TDP Genel Başkanı Mine Atlı, Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP)-Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Münür Rahvancıoğlu, Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Genel Sekreteri Murat Kanatlı ve partilerden bazı temsilciler de hazır bulundu. Lefkoşa İlçe Seçim Kurulu’na başvurunun ardından Mehmet Harmancı basına açıklamada bulundu.

“YANGININ İÇİNDEN, ÜZERİMİZDE TEK BİR SİS VE İS OLMADAN ÇIKTIK”

“Lefkoşa ve ülkemiz için hayırlısı olsun.” diyerek sözlerine başlayan Harmancı, “Biz, üçüncü kez bu kapıdan, anlımız açık, başımız dik, yüreğimiz ferah ve Lefkoşalıya olan sözlerimizi tutmanın huzuruyla bu başvuruyu yaptık. Yangının içinden, üzerimizde tek bir sis ve is olmadan çıktık. Bütün ekip arkadaşlarımla, meclis üyelerimizle birlikte çok zorlu dönemden artık Lefkoşa için umut ve projelerin konuşulduğu dönemlere geldik.” dedi.

“Lefkoşalıyla barıştık, Lefkoşalı belediyesi ile barıştı.” diyen Harmancı, “İnsanlar sevgiyi büyütmenin kavgayı büyütmekten daha evla olduğuna tanık oldular. Bu seçimde de, biz sevgiyi büyüteceğiz, demokrasiyi büyüteceğiz, insan haklarını büyüteceğiz, kent hakkını büyüteceğiz. Rakiplerimize projeleri konuşarak ilerlemek istiyoruz. Dalaşmadan, kavga etmeden, demokrasinin kazandığı bir dönem diliyorum.” şeklinde konuştu.

"HİÇ BİR MÜDAHALE ETKİLEYEMEZ"

Harmancı, Lefkoşalıyla kurdukları sevgi bağını, "bu seçimlere yapılabilecek hiçbir müdahalenin etkileyemeyeceğini" vurgulayarak, “Hiçbir müdahale bu seçimlerde, bizim sekiz yıldır Lefkoşalıyla kurduğumuz sevgi bağını zedeleyemez.” ifadelerini kullandı.

“Bizi destekleyen tüm partilere teşekkür ediyorum” diyen Harmancı, “TDP, TKP, YKP, Bağımsızlık Yolu, hepsi de bizim için çok önemli ve değerli. Bağımsızlık Yolu, kendi meclis üyesi adayları ile, diğer üç partimiz de TDP listelerinden adaylarını gösterdiler. Ama biz, halkla çok büyük bir ittifak kurduk ve bu halkla kurduğumuz bu ittifak, en büyük örgütlü güç olduğunu sandığa yansıtacaktır.” dedi.

Harmancı basın mensuplarının sorularını yanıtladı
"SAHİP ÇIKTIĞIMIZI KANITLADIK"

Harmancı, devamla şunları söyledi:

“Bu şehirde ve bu ülkede, insanların farklı mecralara bulaşmadan bir yol yürüyebileceğini kanıtladık. Demokrasiyi genişleterek insanların hayat alanlarını genişletebileceğimizi kanıtladık. Bu şehirde, kadının, özel gereksinimli bireylerin, okuma hakkı engellenen çocuklara da belediyenin sahip çıkabileceğini kanıtladık. Şimdi yeni dönemde de, bu kadar büyük ekonomik badirelerden sonra bile ayakta kalabilen bu yapı, yeni dönemde bu yaptıklarımızın  yanına büyük projeleriyle birlikte gelecek. Elbette bu büyük proje, Lefkoşalıların projesi olacak. Bu çıktığımız yolda Lefkoşalıların bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum, güveniyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar