Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt’ta uzun kesintiler

4 Ekim 2022

Güncelleme: 4 Ekim 2022

A
A

Kıb-Tek, Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt’un bazı bölgelerinde kesinti olacağını duyurdu.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek), üç ilçede 5 ila 7 saat sürecek planlı kesintilere gidileceğini açıkladı.

Girne bölgesinde 6 saat süreyle Hasan Uzun Petrol'un güneyi, Piyale Paşa Sokak, Ayışığı Sokak ve Yayla Sitesi ile Tatlısu Sahil, Sahil Benzin İst. Bölgesi, Eski Tavuk Çiftliği ve Sahil Seralar bölgesine elektrik verilemeyeceğini duyurdu.

Kıb-Tek’ten yapılan yazılı açıklamada, orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle 09.00-15.00 saatleri arasında Hasan Uzun Petrol'un güneyi, Piyale Paşa Sokak, Ayışığı Sokak ve Yayla Sitesi'ne ve ayni gün saat 09.00 ile yaklaşık 16.00 saatleri arasında; Tatlısu Sahil, Sahil Benzin İst. Bölgesi, Eski Tavuk Çiftliği ve Sahil Seralar bölgesine elektrik verilemeyeceği kaydedildi.

Kıb-Tek, 7 saat boyunca, Gazimağusa’da 2’nci Bölük ve Beşevler’in güney kısmındaki seralar (4 mil) bölgelerine de elektrik verilemeyeceğini duyurdu.

Orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle yapılacak kesinti, 08.30-15.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

Güzelyurt bölgesinde ise Lefke Avrupa Üniversitesi Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Veteriner Dairesi ve Tarım Dairesi Bölgesi, Güzelyurt Akçay Yolu, Güzelyurt Bostancı Yolu, Akçay, Zümrütköy, Yukarı Bostancı’nın bir bölümü ve Bostancı Sınır Kapısı'na 5 saat süresince elektrik verilemeyecek.

Orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle yapılacak kesinti, 09.00-14.00 saatleri arasında uygulanacak.

Elektrik enerjisinin, çalışmaların seyrine göre belirtilen saatlerden daha erken veya geç verilebileceğinden, şebekede her an elektrik enerjisi varmış gibi davranılması istendi.

Kesinti yapılacak bölgelerdeki vatandaşlardan mağduriyet yaşamamaları adına gerekli tedbirleri almaları istenirken, kesintiler nedeniyle Kıb-Tek özür diledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar