Cumhurbaşkanı Tatar 5 gün boyunca Londra'da temaslarda bulunacak

5 Kasım 2022

Güncelleme: 5 Kasım 2022

A
A

Cumhurbaşkanı Tatar, Londra’ya gitmek üzere KKTC’den ayrıldı. Tatar, Dünya Turizm Fuarı'na katılacak ve halkla buluşacak.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, eşi Sibel Tatar ile İngiltere’nin başkenti Londra’ya gitmek üzere bu sabah ülkeden ayrıldı

5 – 9 Kasım tarihleri arasında Londra'da bir dizi temaslarda bulunacak olan Cumhurbaşkanı Tatar’ı, Ercan Havalimanı'ndan Cumhuriyet Meclis Başkanı Zorlu Töre, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz ile diğer yetkililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, tarifeli uçakla İstanbul'dan Londra'ya geçecek.
LONDRA TEMASLARI

İstanbul üzerinden Londra’ya gidecek olan Cumhurbaşkanı Tatar, Londra’da Birleşik Krallık Parlamentosu, Lordlar Kamarası’nda KKTC Dostluk Grubu ile görüşecek ve Kıbrıs Türk toplumu temsilcileriyle bir araya gelecek.

Londra’da ilk görüşmesini Kıbrıs Türk Toplumu Futbol Federasyonu yetkilileri ile yapacak olan Tatar, Kuzey Londra’daki Hornsey Atatürk Okulu’nu ziyaret edip Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi Başkanı Fahri Zihni’yle 28 dernek yetkilisinin de katılacağı bir toplantıda bir araya gelecek.

Sonrasında, İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu Ligi'nde yer alan Kıbrıs Türk takımlarının futbolcuları ile buluşacak.

“Ben de Varım” projesine ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar da Kıbrıs Türk sivil toplum örgütleri ile bir toplantı gerçekleştirecek. Tatar, toplantının gerçekleştirileceği Grand Palace Banqueting Suite’te halkla bir araya gelecek. Buluşma, 6 Kasım Pazar günü saat 16.00’da gerçekleşecek. Tatar, halk konferansında, Kıbrıs meselesini değerlendirip ve İngiltere'deki Türk toplumunu yakından ilgilendiren konularda bilgilendirecek.

2022 DÜNYA TURİZM FUARI'NA KATILACAK

Ardından Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın tarafından, onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak olan Cumhurbaşkanı Tatar, Londra’nın Docklands bölgesindeki Excel’de düzenlenecek Dünya Turizm Fuarı’ndaki KKTC standını ziyaret edecek.

Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanı Nuri Ersoy’un da KKTC standını ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Tatar, fuardaki Türkiye standını ziyaret edecek.

Tatar, KKTC standında İngiltere’deki Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Muhammet Yaşarata ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşüp ardından Kıbrıs Türk Ticaret Odası Londra Ofisi’ni ziyaret edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar