Bakan Oğuz: Yerli üretim şart

4 Kasım 2022

Güncelleme: 4 Kasım 2022

A
A

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Güzelyurt bölgesinde faaliyet gösteren zeytinyağı üretim tesislerini ziyaret etti. Oğuz yerli üretimin önemine dikkat çekti.

ZgotmplZ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Güzelyurt'a giden Bakan Oğuz, bir dizi temasta bulundu.

Bakan Oğuz’a ziyareti esnasında Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müdürü Mehmet Ercilasun ve Bakanlık danışmanı Ozan Özuyanık eşlik etti.

Bakan Oğuz zeytinyağı üretim tesisleri ziyareti esnasında tesisi ziyaret eden bir grup öğrenciyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Oğuz, ilk ziyaretini Güzelyurt’a bağlı Akçay bölgesinde faaliyet gösteren Aydın Zeytinyağları’na yaptı. Ziyareti esnasında vatandaşlarla sohbet eden Oğuz, üreticilerle üretime yönelik görüş alışverişinde bulundu.

Oğuz daha sonra bölgede faaliyet gösteren Yeşil Lefke Ticaret Ltd.’i ziyaret ederek, sofralık zeytin üretim ve paketleme tesisini yerinde inceledi. Paketleme esnasında incelemede bulunan Oğuz, zeytincilik ve yağ konusunda görüş alışverişi yaptı.

Bakan Oğuz ziyaretlerinde yerli üretim vurgusu yaptı. 

Yerli üretimin önemine vurgu yapan Oğuz, bu tip yerli işletmelerin ürünlerini iç piyasada pazarlaması ve ithal ürünlere alternatif olmasının önemine dikkat çekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar