Artık başka Aliler, Kenanlar, Cumalar, Cemreler, Barışlar ölmesin...

24 Mayıs 2024

Güncelleme: 24 Mayıs 2024

A
A

“Başka Aliler Ölmesin” sloganıyla Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı önünde eylem yapılırken, trafik kazasında yakınlarını kaybeden aileler bakanlık kapısına siyah çelenkler bıraktı.

ZgotmplZ

10 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden Ali Gargınsu anısına trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı önünde eylem yapıldı.

YAKINLARINI KAZALARDA YİTİREN AİLELERDEN SİYAH ÇELENK

“Başka Aliler Ölmesin” ve “Adalet İstiyoruz” yazılı pankartların açıldığı eylemde, aileler tarafından bakanlık kapısına siyah çelenkler bırakıldı.

Gözyaşlarına hakim olamayan aileler, “Adalet istiyoruz. Bizim canımız yandı, başka ailelerin canı yanmasın, gençler ölmesin, yollar kanlarla sulanmasın.” dedi.

"BAŞKA ALİ’LERİ KAYBETMEMEK İÇİN HÜKÜMET DERHAL HAREKETE GEÇMELİ"

Eylemde örgütler adına ortak açıklamayı CTP Gençlik Örgütü Başkanı Çise Mevlit, “Ali’nin acısı hala yüreğimizde taze… Ali ve trafikte kaybettiğimiz tüm canlarımız, ülkemizin trafik güvenliği konusundaki ihmallerine acı birer hatırlatmadır. Ali’mizin onuncu ölüm yıl dönümünde buradayız, çünkü daha fazla Ali kaybetmeye ne gücümüz, ne de yüreğimiz var.” dedi.

Benzer acıların yaşanmamasını istediklerini dile getiren Mevlit, ülkede yol ve trafik güvenliğinin, yıllardır ihmal edilen bir sorun olduğunu söyledi, başka Ali’leri kaybetmemek için hükümetin derhal harekete geçmesi gerektiğini kaydetti.

Eyleme bazı Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekilleri de destek verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar