Amcaoğlu doğruladı: Bu görevden azledilmemi talep ediyorum

13 Mayıs 2022

Güncelleme: 14 Mayıs 2022

A
A

Başbakan Ünal Üstel tarafından dün Ekonomi ve Enerji Bakanlığı görevine getirilen UBP Milletvekili Olgun Amcaoğlu azledilmesini istedi.

ARŞİV

Meclis’te hükümet programının okunması sırasında kürsüye çıkmayan yeni hükümette Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na getirilen UBP Milletvekili Olgun Amcaoğlu’nun Başbakan Ünal Üstel’den azlini istedi.

Amcaoğlu, görevden affını talep ettiği yönündeki haberleri de sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşım ile doğruladı.

Amcaoğlu, Üstel'e yazılı talebinde şunları söyledi:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Anayasası’nın 108’inci maddesi hükmü gereği, 12 Mayıs 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı’nın onayı ile kurulan Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti-Yeniden Doğuş Partisi Hükümetinde, Ekonomi ve Enerji Bakanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. Bu görevden azledilmemi talep eder, gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.”

NEDEN İSTİFA ETTİ?

Kulislere yansıyan bilgilere göre bir ayda Maliye Bakanlığı’ndan alınıp, Ekonomi Bakanlığı’na getirilmesini onur kırıcı olarak gören Amcaoğlu, KIB- TEK’in tekrar Ekonomi Bakanlığı’na bağlanmasını istiyor. Ayrıca Sunat Atun’un yerine getirilmesi dolayısıyla yeniden Maliye Bakanlığı’na atanan Atun’un Ekonomi Bakanlığı’na kaynak aktarmayacağını bu sebeple de çalışamaz duruma geleceğini düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar