Acı veda öncesi gözünü açmak için annesini bekledi... Büşra Yavuz'un ailesi "adalet" istiyor

29 Mayıs 2024

Güncelleme: 30 Mayıs 2024

A
A

21 yaşındaki Büşra Yavuz, mart ayında Girne'de makas atan bir aracın çarpması sonucu, 9 günlük mücadele sonrası hayata veda etti. MYK Haber, Büşra'nın ailesi ile Diyarbakır’da yaşadıkları eve gitti, anne Necla Yavuz ve baba Fehmi Yavuz ile konuştu.

ZgotmplZ

21 yaşındaydı Büşra Yavuz.

14 yıllık bekleyişin ardından dünyaya gözlerini açmıştı ikizi Muhammet’le birlikte.

Doğup büyüdüğü Diyarbakır’dan hemşire olmak için geldi iki yıl önce Kıbrıs’a. Girne Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, 2’nci sınıf öğrencisiydi.

23 Mart günü, iftar yemeği için çıktıkları yolda yakalandı o büyük felakete; sınıf arkadaşları Cihan Yüksel ve Begüm Döşkaya ile birlikte…

Makas atarak yolda ilerleyen bir otomobilin çarpması sonucu Cihan olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Büşra, yaşam mücadelesine 9 gün dayanabildi ve 1 Nisan günü bu dünyaya veda etti.

Yavuz ailesi artık 3 kişi… Gözü yaşlı ailenin artık bir kanadı kırık.

Trafik kazalarında yaşamını yitirenlerin ailelerinin sesini duyurmak için “Kıbrıs’ta Adalet Arayışı” dosyasını açan MYK Haber, Cihan Yüksel’in ailesi ile görüşmek için gittiği Mardin’in ardından Diyarbakır’a geçti. Büşra’nın ailesi ile Diyarbakır’da yaşadıkları evde bir araya geldi, anne Necla Yavuz ve baba Fehmi Yavuz ile konuştu.

Yaşamla ölüm arasında Büşra’nın başında geçirdikleri 9 günü ve Kıbrıs'ta yaşadıklarını anlatıyor anne ve baba büyük bir acıyla... Bir daha başka ailelerinin benzer acıları yaşamaması için adalet istiyorlar, yalnızca adalet…

KKTC’de ölümlü kazalarda ceza üst sınırı 7 yıl. Ancak mahkumiyet süresi ise çok daha kısa…

Baba Fehmi Yavuz, Kıbrıs'ta görüştüğü Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın cezaların yeniden düzenlenmesine ilişkin yasal değişikliklerin takipçisi olacağını söylediğini vurguluyor.

Şimdi adalet arayışı için hep birlikte Diyarbakır’a uzanıyoruz…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar