Türk dünyası baroları da güç birliğine gitti: Esendağlı'dan ilk mesajlar...

24 Mayıs 2024

Güncelleme: 24 Mayıs 2024

A
A

TBB'nin ev sahipliğinde "Türk Dünyası Baro Birlikleri Toplantısı" düzenlendi. Barolar Birliği Başkanı Esendağlı, toplantıyı hayırlı ve ciddi iş birliğine yol açacak bir ilk adım olarak değerlendirdi.

ZgotmplZ AA

Haber Merkezi

Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) ev sahipliğinde, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC ve Özbekistan Barolar Birliği Başkanları ile Aşkabat Barosu Başkanının katılımıyla, "Türk Dünyası Baro Birlikleri Toplantısı" düzenlendi. 

Ankara'da Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki toplantının açılış konuşmasını yapan TBB Başkanı Erinç Sağkan, 2016'da Türk Dili Konuşan ve Akraba Topluluklar Avukatlık Örgütleri Birliği'nin kurulduğunu anımsatarak, bugün de Türk dünyasının dost ve kardeş ülkeleriyle hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve avukatların beraber çalışabilme olanaklarını değerlendirebilecekleri bir birliği hayata geçirebilme amacıyla toplandıklarını aktardı.

Sağkan, Türk dünyasının dost ve kardeş ülkeleriyle hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve avukatların beraber çalışabilme olanaklarını değerlendirebilecekleri bir birliği hayata geçirebilme amacıyla toplandıklarını belirterek, "Birbirimizle işbirliği içerisinde dünyanın başka coğrafyalarında da hiçbir avukatı yalnız bırakmayacak bu dayanışmanın dalga dalga büyümesini diliyorum." dedi.

ESENDAĞLI: HAYIRLI VE CİDDİ İŞ BİRLİĞİNE YOL AÇACAK

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı da toplantıyı hayırlı ve ciddi iş birliğine yol açacak bir ilk adım olarak değerlendirdiğini dile getirdi.

Baro birliklerinin adeta ülkelerinde sigorta vazifesi gören önemli meslek örgütleri olduğunu anlatan Esendağlı, tarihsel, kültürel ve dil birlikteliği olan ülkelerin barolar birliklerinin bir araya gelmesinin doğuracağı güç ve sonucun olumlu olacağını kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar