Tarım ilaçlarının kullanımı, depolama koşulları için denetimler yapılıyor

30 Mayıs 2024

A
A

Tarım Dairesi, bazı bölgelerde tarım ilacı kullanımı denetimi yaparak, ilaçların satış ve depolama koşulları, son kullanma tarihleri, ruhsatlı ürünlerin satışı gibi hususları inceledi.

ZgotmplZ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, tarımın önemli bir unsuru olan ilaç kullanım denetimlerinin devam edeceğini kaydetti.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarım Dairesi tarafından, Lefkoşa, Demirhan, Çukurova, Geçitkale ve Yıldırım bölgelerinde ilaç kullanımı denetimi yapıldı.

Denetimlerde, tarım ilaçlarının satış ve depolama koşulları, son kullanma tarihleri, ruhsatlı ürünlerin satışı gibi kritik konular incelendi.

Bayilerin ilaç satışı yapma yetkilerinin ve belgelerinin güncelliği de detaylı bir şekilde kontrol edildi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, yapılan denetimlerin, sektörün sağlıklı ürünler elde etmesini sağlamak ve güvenle tüketim yapılmasını temin etmek için büyük bir öneme sahip olduğunun altını çizdi.

Bakan Çavuş, denetimlerin sürekli bir şekilde devam edeceğini ve sektördeki herhangi bir olumsuz durumun tespit edilmesi halinde gerekli yaptırımların uygulanacağını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar