Şenkul'a göre "sorun çok, vizyon yok"

5 Aralık 2022

Güncelleme: 7 Aralık 2022

A
A

Girne’de sorunların çığ gibi büyüdüğünü, ancak mevcut yönetimin sorunları çözecek vizyonunun olmadığını savunan Şenkul, 25 Aralık’tan sonra Girne’de yeni bir döneme girileceğini söyledi.

CTP Basın

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Girne Belediyesi Başkan adayı Murat Şenkul, seçim çalışmaları kapsamında Girne esnafıyla bir araya geldi.

Şenkul, Girne’de sorunların çığ gibi büyüdüğünü, ancak mevcut yönetimin sorunları çözecek vizyonunun olmadığını savunan Şenkul, “Artık değişim kaçınılmaz.” dedi.

Görüşmede projelerini esnafla paylaşan Şenkul, Girne’de trafik keşmekeşi yaşandığını, yolların karanlık, kaldırımların yetersiz kaldığını belirterek, göreve geldikleri takdirde Girne İmar Planı ve Trafik Master Planı’nı revize edeceklerini belirtti. Murat Şenkul ayrıca, Antik Liman’a sahip çıkacaklarını, Kent Güvenlik Birimi’ni 7/24 çalıştıracaklarını ve 60 gün içinde karanlık olan Girne sokaklarının ışıl ışıl olacağı vaadinden bulundu.

"SORUMLULUK ÜSTLENEN YOK"

Girne’de yaşanan herhangi bir sorunla ilgili çözüm önerisinde bulundukları zaman herkesin sorumluluğu bir başkasına yüklediğini dile getiren Murat Şenkul, şöyle devam etti: 

“Mesela yat limanı konusuna ‘Bu Turizm Bakanlığı’yla ilgili’; güvenlik sorununa ‘bu polisin sorunu’; şehrin karanlık olmasına ‘sorumluluk Kıb-Tek’te’; yolların kötü durumuna da ‘Karayolları Dairesi ilgilensin’ yanıtını veriyorlar. Ancak bu bahaneler kent yaşamında bizi bir adım dahi ileriye götürmüyor.

CTP Girne Belediyesi Başkan adayı Şenkul, Girne’deki mevcut gidişata "dur" denilmesi ve değişime hız verilmesi gerektiğini ifade ederek, “Ben seçilince halka bağımsız gibi hizmette bulunacağım. Ama bağımsız olarak seçilerek ‘tek adam yönetimi’ gibi hareket etme düşüncesi sadece Girne’de değil, maalesef tüm ülkede yaşanıyor.” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar