KSTU hissedarı Serdal Gündüz ve asistanının duruşması cumaya ertelendi

Kamalı Haber, 5 Haziran 2024

Güncelleme: 5 Haziran 2024

A
A

KSTU soruşturma kapsamında tutuklu olarak, “suç geliri aklama”, “dolandırıcılık” gibi suçlamalarla yargılanan üniversite hissedarı Serdal Gündüz aleyhinde 83 dava dosyalandı. Gündüz ve asistanının tahkikat duruşması cuma gününe ertelendi.

ZgotmplZ

Polis Genel Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği tarafından Güzelyurt’ta Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde (KSTU) yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen okulun direktörü ve hissedarlarından Serdal Gündüz ile asistanı B.Ö., bugün ilk tahkikat duruşması için yeniden Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Her iki sanık, toplam 83 davadan itham edildi. Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için duruşmanın 7 Haziran Cuma gününe ertelenmesine emir verdi.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu Uğur huzurunda gerçekleşen duruşmada, iddia makamı adına mahkemede savcı Damla Güçlü hazır bulundu.

Serdal Gündüz aleyhinde, “sahtekarlıkla banka ödeme emri”, “suç geliri aklama”, “sahte belge düzenleme ve tedavüle sürme”, “dolandırıcılık” ve “sahtekarlıkla para temini"; B.Ö. aleyhinde ise, “sahte resmi evrak düzenleme”, “sahtekarlıkla para temini” ve “sahtekarlıkla banka evrağı düzenleme” suçlamaları bulunuyor.

7 TANIK DİNLENECEK

Bugün saat 13.30’da başlayan duruşmada iddia makamı adına Savcı Damla Güçlü, sanıkların aleyhine getirilen davaları tek tek okudu.

Sanıklar aleyhinde toplam 83 dava dosyalandığını ve 7 tanık dinleteceğini belirten Savcı Güçlü, tanıkların sabah mahkemede hazır bulunduğunu, ancak duruşmanın geç başlamasından dolayı tanıkların şu an hazır olmadığını söyledi.

Savcı Güçlü, duruşmanın başka bir tarihe ertelenmesini talep etti.

Sanık avukatları Doğa Zeki ile Hasan Yücelen ise bu talebe itiraz etmedi.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu Uğur, duruşmanın 7 Haziran Cuma gününe ertelenmesine emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar