Kansoy'un Güzelyurt körfezi planı

23 Kasım 2022

A
A

Güzelyurt Bağımsız Belediye Başkan adayı Kansoy, denizi ve güneşi gören emlak piyasasını, Kıbrıs’ın en uzun sahil şeridi olan Güzelyurt körfezinde başlatmak için aday olduğunu kaydetti.

Güzelyurt Belediyesi'ne bağımsız başkan adaylığını açıklayan Reşat Kansoy, Güzelyurt’un deniz ile komşu olan Yayla, Güneşköy ve Aydınköy’ü ziyaret etti.

Reşat Kansoy yaptığı konuşmalarda, “Denizi kıyısı olan köyler, kentler, şehirler, yerleşim alanları… Şanslıdır, turizm ve denizcilik avantajları vardır, biz bu avantajların farkındayız, TC devleti ile ortak çalışmalar yürüterek, Kıbrıs’ın örnek sahil şeridi yaşamını bu bölgeye kazandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kansoy, denizi ve güneşi gören emlak piyasasını Kıbrıs’ın en uzun sahil şeridi olan Güzelyurt körfezinde başlatmak için aday olduğuna vurgu yaparak, bu projenin hayat bulmasıyla köylerdeki emlak değerlerinin de artacağını kaydetti.

Bu köylerin tarımsal verimlilik açısında ve besicilik yönünden de Güzelyurt’un en üretken köyleri olduğunu vurgulayan Kansoy, “Köylerimize yapılan kaldırım projeleri veya hizmet binası projeleri yetmiyor, karın doyurmuyor. Bizler köy kadın kurslarında üretilenler için Pazar bulacak ve kadınların ev ekonomisine katkı yapmalarına olanak sağlayacak bir vizyon ortaya koyuyoruz.” diye konuştu.

Kansoy, “Bizler, köylerinizdeki sorunların farkındayız ve sizlerden bu sorunları çözmek adına, refahınızı yükseltmek adına, sorumluluk istiyoruz.” dedi.

Reşat Kansoy Güzelyurt'ta, mevcut Belediye Başkanı ve Ulusal Birlik Partisi Adayı Mahmut Özçınar ve Cumhuriyetçi Türk Partisi adayı Osman Bican'la yarışacak. Kansoy'a Halkın Partisi desteğini açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar