Kansoy iddialı: 25 Aralık'ta "Ben yaparım olur" mantığı son bulacak

18 Kasım 2022

Güncelleme: 18 Kasım 2022

A
A

Güzelyurt Bağımsız Belediye Başkan adayı Kansoy, 25 Aralık gecesi itibarıyla şehrin yönetiminde “Ben yaparım olur.” mantığının son bulacağı iddiasını ortaya koydu.

Güzelyurt Bağımsız Belediye Başkan adayı Reşat Kansoy, çeyrek asırlık Mahmut Özçınar yönetiminin artık değişmesi gerektiğini belirtti.

Şehrin genç ve dinamik bir başkan ile yeni bir vizyona ihtiyacı olduğunu kaydeden Kansoy, oluşturulacak olan Kent Konseyi ile bölgenin geleceğinin şekillendirileceğini belirtti.

Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, Kanal T’de “Yerel Yaşamdan Dikkatimizi Çekenler” programına katılan ve soruları yanıtlayan Reşat Kansoy, “Vizyonum Güzelyurt’u değiştirmektir.” dedi. Kansoy,  Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı vizyonsuz olmakla itham etti. Kansoy, “Merkezi hükümetin bir türlü dikkatini Güzelyurt’a çekemeyen bir yapı var. Hükümetler ve yerel yönetimler istişare ile hareket etmeli ama bu bizde yok.” dedi.

 Kıbrıs’ın en uzun sahiline sahip Güzelyurt körfezinin Güzelyurt ile iletişimi olmadığını savunan Kansoy, Yayla’yı Alaçatı modeline çevirip ekonomik anlamda çağ atlatmak istediğini ifade etti.

"EN ÖNEMLİ SORUNLARININ BAŞINDA GÖÇ GELİYOR"

Reşat Kansoy, Güzelyurt’un en önemli sorunlarının başında göç geldiğini belirterek, bunu yavaşlatmak için toplu konut projelerinin hayata geçmesi gerektiğine vurgu yaptı:

Kansoy, bölgenin gelişmesi için planlı bir şekilde nüfus artışının sağlanabilmesi gerektiğini söyledi ve bu konudaki fikirlerini ortaya koydu

Kansoy, “Kaldırımdan sinyalizasyonuna yatırımlar yapıp öğrencinin kente inmesini sağlayacağız.” dedi.

25 Aralık gecesi itibarıyla şehrin yönetiminde “Ben yaparım olur.” mantığının son bulacağını, Güzelyurt ve bölgesinin yönetiminde başta muhtarlar, sivil toplum örgütleri, üniversitelerin temsilcisi ve bölge ileri gelenleri ile birlikte yöneteceklerini ifade eden Kansoy, yeni yapılar kuracaklarını  açıkladı

Neden bağımsız aday olduğu şeklindeki bir soruya, “Çünkü benim partim Güzelyurt’tur.” diyen Kansoy, gönüllü grubuyla birlikte hareket ettiklerini ve muhteşem bir enerji yakaladıklarını söyledi.

Kansoy, “Yanımızda duran, baskılardan dolayı yanımızda duramayan ama gönlü bizimle olan sempatizanlarımıza minnet duyduğumu söylemek isterim.” dedi. Reşat Kansoy “Artık yetişir, değiştirin!” ifadesini kullandı.


Reşat Kansoy Güzelyurt'ta, mevcut Belediye Başkanı ve Ulusal Birlik Partisi Adayı Mahmut Özçınar ve Cumhuriyetçi Türk Partisi adayı Osman Bican'la yarışacak. Kansoy'a Halkın Partisi desteğini açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar