İncirli: Hayal ettiğimiz Lefkoşa için projelerimiz hazır

24 Kasım 2022

A
A

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Sıla Usar İncirli, Rauf Denktaş Üniversitesi’ni ziyaret etti.

ZgotmplZ

Rauf Denktaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rauf Serdar Denktaş, Üniversite Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Mehmet Yücel ve Üniversite Genel Sekreteri Yusuf Yıldız’ın da hazır bulunduğu ziyarette Sıla Usar İncirli’ye CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman eşlik etti.

Rauf Denktaş Üniversitesi Konferans Salonu’nda öğretim görevlileriyle Lefkoşa ile ilgili projelerini aktarma fırsatı yakalayan Sıla Usar İncirli, “Hatırlayan Lefkoşa” projesi ile bütün tarihi binaların, eserlerin, kültürel mirasın üzerindeki tozu ortadan kaldıracaklarını vurguladı. Usar İncirli, kültürel mirası hikayeleriyle birlikte görünür ve parlak hale getireceklerine dikkat çekti.

“EKONOMİK VE SOSYAL YAŞAM LEFKOŞA’DAN KAYIYOR”

“Bu konu benim yetkim dahilinde değil” sözlerini asla kullanmayacağının altını çizen Sıla Usar İncirli, “Sorumluluğu birbirine atmanın zamanı bu ülkede çoktan geçti” ifadelerini kullandı.

Ekonomik ve sosyal yaşamın Lefkoşa’dan giderek kaydığına dikkat çeken İncirli, insanları şehirde tutma hedefinde olduklarını kaydetti. Alt yapı eksikliklerinin tamamlanacağını söyleyen İncirli, Lefkoşa’nın iklim krizine karşı çok kırılgan bir durumda olduğunu vurguladı. Sıla Usar İncirli, “Dünya Sağlık Örgütü’nün önerisine göre kişi başına düşen yeşil alan 9 metrekare olmalıdır. Biz bu oranın çok altındayız. Nefes alan Lefkoşa için göreve gelir gelmez ağaçlandırma projesini başlatacağız, seferberlik ilan edeceğiz. İklim krizi yaşamsal bir meseledir” dedi.

“TURİZM KONUSUNU ÖNCELİKLİ VİZYONUMUZ ARASINA KOYDUK”

Lefkoşa’nın potansiyelinin çok güçlü olduğunun altını çizen Sıla Usar İncirli, “Turizm konusunu öncelikli vizyonumuz arasına koyduk. Hatırlayan Lefkoşa projesini hazırladık. Hatırlayan Lefkoşa’da bütün tarihi binaların, eserlerin, kültürel mirasın üzerindeki tozu ortadan kaldıracağız. Hikayeleriyle birlikte görünür ve parlak hale getireceğiz. Suriçi aslında inanılmaz kültürel ve tarihi mirasa sahiptir. Yeter ki gerçek hikayeleri alıp çıkaralım” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar