HP: Hükümet istifa etmeli... "Seçime gitmek gerektiği net biçimde ortaya çıktı"

26 Mayıs 2024

A
A

Halkın Partisi, yarınki greve destek vereceklerini ancak, asıl karşı çıkılması gerekenin, “ben bilirim ben yaparım” yaklaşımında olduğunu savunduğu hükümet olduğunu kaydederek, hükümetin istifa etmesi gerektiğini belirtti.

ZgotmplZ

Halkın Partisi (HP) yarınki greve destek vereceklerini, ancak "hükümetin istifa ettirilmesine" de odaklanmak gerektiğini belirtti.

"ASIL KARŞI ÇIKILMASI GEREKEN HÜKÜMET"

HP’den yapılan yazılı açıklamada, yarınki greve destek verecekleri, öte yandan asıl karşı çıkılması gerekenin et ithali ya da hayvancılarla diyalog kurulmaması değil, mevcut hükümet olduğu ifade edildi.

Açıklamada, “Halk iradesinin gasp edilmesinin en somut göstergesi UBP-DP-YDP hükümetinin varlığıdır. Bugün bu gayrimeşru hükümetin et ithali konusunda geri adım atsa dahi, yarın bir başka konuda bir başka üretici kesimi zarara uğratacağı, bir başka kurumu batıracağı veya birilerine peşkeş çekeceği kesindir” ifadelerine yer verildi.

Hükümetin, “ben bilirim ben yaparım” yaklaşımı sergilediği de savunulan açıklamada, “Hükümetin bir an önce istifa etmesi ve ülkenin erken seçime gitmesi gerektiği, artık çok net şekilde ortaya çıkmıştır” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar