Hayvan üreticileri araçlarını çekti, gözünü kabineden çıkacak karara çevirdi

30 Mayıs 2024

Güncelleme: 30 Mayıs 2024

A
A

Naimoğulları, dün Başbakan Üstel'le yaptığı görüşme sonrası Tarım Bakanlığı önünden de araçlarını çektiklerini belirterek, eylemle ilgili "Bakanlar Kurulu'ndan çıkacak sonuca göre hareket edeceğiz" dedi.

ZgotmplZ

Haber Merkezi

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, 20 Mayıs'ta başlattıkları eyleme, Başbakan Ünal Üstel ile yapılan görüşmenin ardından ara verdi, gözünü Bakanlar Kurulu'ndan çıkacak karara çevirdi.

Görüşme öncesi Başbakanlık önündeki eylemi sonlandıran hayvan üreticileri, bugün itibarıyla eyleme Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı önünde devam edeceklerini açıklamıştı. Ancak yapılan görüşmenin ardından bu karardan da vazgeçildi.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, Türk Ajansı Kıbrıs'a (TAK) yaptığı açıklamada, Başbakan Üstel'le dün yaptıkları görüşmenin ardından araçlarını Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı önünden çektiklerini, sadece iki traktör bıraktıklarını söyledi.

Naimoğulları, hayvancıların, Bakanlar Kurulu'nun bugünkü toplantısından çıkacak sonuca göre, kendi aralarında istişare edip, izleyecekleri yolu belirleyeceklerini belirtti.

DÜNKÜ GÖRÜŞMEDEN NELER ÇIKMIŞTI?

Başbakan Ünal Üstel ile Mustafa Naimoğulları başkanlığındaki bir heyet dün Başbakanlık'ta görüşmüştü.

Görüşme sonrası yapılan açıklamada, Üstel, hayvan üreticilerinin önerilerinin ve taleplerinin, bugün yapılacak Bakanlar Kurulu’nun gündemine taşınacağını ifade etmişti. Üstel, “Yapamadıklarımız olursa, Cuma günü yeniden toplantı yapıp, arkadaşlarımızla görüşeceğiz.” şeklinde konuşmuştu.

Mustafa Naimoğulları da, görüşmenin “tatmin” edici geçtiğini söyleyerek, taleplerini ve önerilerini Üstel’e ilettiklerini kaydetmişti. Naimoğulları, ilerleyen günlerde yeniden görüşme gerçekleştireceklerini söylemişti.

Hayvan üreticilerinin Başbakan ile yaptıkları görüşmede, 19 Haziran'dan sonra et ithalatının durdurulması, süt fiyatlarının revize edilmesini talep ettiği öğrenilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar