Gardiyanoğlu'nun Haspolat, Hamitköy ve Surlariçi hedefi

22 Kasım 2022

A
A

Temelde trafik, çevre ve sosyal yaşam olmak üzere LTB’nin üç ana temel sorunu olduğunu kaydeden Gardiyanoğlu, "Lefkoşa’nın öksüz çocuğu" olarak nitelediği Haspolat, Hamitköy ve Surlariçi'ne ayrı önem verileceğini bildirdi.

Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Sadık Gardiyanoğlu, LTB’nin içinde bulunduğu durumda tespit ettiklerini söyledi.

Katıldığı bir programda belediyenin mali durumunu özetleyen ve kendi döneminde yapacağı projelerden bahseden Gardiyanoğlu, “Enkaz edebiyatı yapmayacağım.” dedi.

Hayattaki tecrübelerinin yerel yönetimde de olumlu etkilerini görebileceğini kaydeden Sadık Gardiyanoğlu, “Hayata hem çalışan, hem de işveren gözüyle bakabilen biriyim. Mimar, hayalleri gerçeğe çeviren, kişidir. Bugüne kadar yaptığım tüm tasarım ve projelerde engelli yaşamı düşünen bu doğrultuda tasarım yapan bir kişiyim.” dedi.

“HASPOLAT, HAMİTKÖY VE SURLARİÇİ, LEFKOŞA’NIN ÖKSÜZ ÇOCUĞU”

Temelde trafik, çevre ve sosyal yaşam olmak üzere LTB’nin üç ana temel sorunu, olduğuna dikkat çeken Sadık Gardiyanoğlu, Lefkoşa’nın göbeğindeki birçok yerin atıl kaldığını belirterek,  “Haspolat, Hamitköy ve Surlariçi, Lefkoşa’nın öksüz çocuğu.” ifadesini kullandı.

Surlariçi bölgesinin yeniden planlanıp imar edilmesi gerektiğini kaydeden Gardiyanoğlu, “Eski Eserler Dairesi, Evkaf ve şahıslarla belediyeyi ortak bir masada buluşturacağım. Haspolat ve Hamitköy’e de aynı değer ve yaklaşımlarda olacağım. Lefkoşa medeniyetlerin ve kültürlerin buluştuğu bir şehir.” ifadelerin kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar