Gardiyanoğlu'ndan büyük söz

24 Kasım 2022

A
A

Gardiyanoğlu belediyelerin siyasi ideolojiden arınması gerektiğini söyleyerek “Belediyede ve hizmette kimseye ayrıcalık tanımayacağım.” dedi.

ZgotmplZ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan Adayı Sadık Gardiyanoğlu, seçilmesi halinde nasıl bir vizyon ile belediyeyi yöneteceklerini anlattı.

"6 KAVŞAKTA DÜZENLEME YAPILARAK TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK"

Katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Gardiyanoğlu Lefkoşa’nın sorunlarını temelde trafik, sosyal projeler, çevresel projeler olmak üzere üç başlık altında topladı.

Sadık Gardiyanoğlu, trafiğin en sıkışık olduğu Yakındoğu Üniversitesi (YDÜ) Bulvarı, Göçmenköy – Sanayi Işıkları, Taşkınköy Sanayi Işıkları, Kaymaklı Kavşağı, Hamitköy Kavşağı ve Başbakanlık ışıkları olmak üzere 6 kavşakta ivedi düzenleme projelerini hayata geçireceklerini dile getirdi. Dereboyu trafik sorunu da ortadan kaldıracaklarını belirten Gardiyanoğlu, projelerin mali kaynaklarının hazır olduğunu da ekledi.

"HAMİTKÖY KADERİNE TERK EDİLDİ, BİZ YILDIZ YAPACAĞIZ"

Seçilmesi halinde Hamitköy’ü Lefkoşa’nın yıldızı haline getireceği vaadinde bulunan Gardiyanoğlu, Hamitköy genelinin Türk malı olması sebebiyle Avrupa Birliği'nin (AB) kanalizasyon için yapacağı desteği kestiğini ve şu anki Hamitköy’ün kaderine terk edildiğini savundu.

Gardiyanoğlu, “Evlerin önünden kanalizasyon suyu akıyor. Belediye alınana büyük araçların hepsi 15 sene önce alındı. Ve hala onlarla çalışma yapılmaktadır. Bu yüzden araç arıza bakım gideri çok yüksek seviyelerdedir. Yapılan masraf yenisinden daha maliyetli.” diyerek, araçların yenilenmesiyle ilgili çalışmalar yürüteceklerini belirtti.

"52 YEŞİL ALAN MOLOZ VE ÇÖP YIĞINI ALTINDA"

Hamitköy, Marmara, Ortaköy, Küçük Kaymaklı, Surlariçi, Metehan ve diğer bölgelerde toplam 52 yeşil alanın moloz ve çöp yığını altında kaldığını söyleyen Gardiyanoğlu, “Artık çöpe öyle alışıldı ki mahalleli burasının yeşil alan olduğunu bilemiyor. Mahalle çocuklarının oynayacağı, zaman geçireceği bir yer bile yok. Çocuklarımız sosyalleşemiyor. Lefkoşa'da hafta sonunda ailecek bir yere gidebilecek doğa alanı yok.” ifadelerine yer verdi.

Gardiyanoğlu, Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinde yapılacak büyük bir sosyal alan olduğuna böylelikle Lefkoşa’nın büyük bir parka da sahip olacağını belirtti. 

Cumhurbaşkanlığı alanına 400 bin metre kare içerisinde yeşil ve sosyal alanlar, spor tesisleri yapılacağını dile getiren Gardiyanoğlu, “İdeolojiden arınmalıyız. Belediye siyasi ideolojiyi kaldırmaz. Artık bu ideolojilerden kurtulalım. Lefkoşa'yı renklendirelim.” mesajını verdi.

"LEFKOŞA’NIN ÇOCUKLARI SPOR TESİSLERİNDEN ÜCRETSİZ YARARLANACAK"

"Kısa Bir Mola" adını verdikleri sosyal projeyi de Lefkoşalılara duyuran Gardiyanoğlu özellikle özel gereksinimli çocukların ebeveynlerinin sosyal yaşamdan mahrum kaldığına dikkat çekerek, “Anne ve baba sosyalleşemiyor. Baş başa yemek yiyecek bir yere gidemiyor. Düğünlerine dahi gidemiyor. Bu sorunu çözeceğiz” dedi. Sadık Gardiyanoğlu, projeye birçok iş insanın da destek vereceğini açıkladı.

Diğer sosyal projelerini de paylaşan Gardiyanoğlu, özellikle spora önem vereceklerini belirterek, “Bu ülkede spor kategorisinde marka olmuş isimler var. LTB olarak bu kişilerle spora yönelik alt yapı çalışması yapacağız. Lefkoşa'nın çocukları bu tesislerden ücretsiz yararlanarak yetişecek.” dedi.

"HİZMETTE HERKESE EŞİT OLACAĞIM"

Son olarak, seçilmeleri halinde belediye içyapısının sağlıklı olması ve huzurlu bir ortam yaratılması için çalışacaklarını vurgulayan Gardiyanoğlu, adaylığını açıklamasının ardından belediye içinde bazı çalışanlara baskı yapıldığını dile getirdi.  

Kendi yönetiminde bunların yaşanmaması için LTB ana bina ve diğer birimlerine çalışanların soru ve önerileri için kutular hazırlatacağını ve buradaki yazılanları bizzat kendisinin okuyacağını söyleyen Gardiyanoğlu, “Belediyede ve hizmette kimseye ayrıcalık tanımayacağım. Hizmette herkese eşit olacağım, ötekileştirmeyeceğim. Aile terbiyem bunu gerektirir. Kapım herkese açık olacak.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar