Esendağlı ve Karakaya'dan ara karar değerlendirmesi: Bilirkişi raporu hayati öneme haiz

12 Haziran 2024

Güncelleme: 12 Haziran 2024

A
A

İsias Otel davasının üçüncü duruşmasından çıkan ara kararları değerlendiren Esendağlı ve Karakaya, bilirkişi raporunun hayati öneme haiz olduğuna vurgu yaptılar.

ZgotmplZ

Adıyaman 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen İsias Otel davasında ara kararların açıklanmasının ardından Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı ile Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya basın açıklaması yaparak, kararı değerlendirdi.

Hasan Esendağlı, mahkemenin ara kararları açıklayarak, tutuklu sanıkların, tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz sanıkların ise adli kontrollerinin devamına karar verdiğini söyledi.

Bilirkişi raporu dosyaya girmediği için mahkemenin raporun beklenmesine karar verdiğini ifade eden Esendağlı, bilirkişi raporunun hayati öneme haiz olduğunu vurguladı.

KARAKAYA’DAN AHMET BOZKURT’A: EVET, KATİLSİNİZ

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya ise, mahkemede katil olmadığını söyleyen Ahmet Bozkurt’a seslenerek, şunları söyledi:  

“Evet, katilsiniz. 22 Ekim’de 9 Eylül Üniversitesi’nin raporlarıyla her şeyi size göstereceğiz. Masum değilsin Ahmet Bozkurt. Kamu görevlilerinden herkes de en ağır cezayı alacaktır. İstediğiniz kadar yalan söyleyin hiç bir işe yaramayacak. 72 canı öldürdünüz hepiniz cezanızı çekeceksiniz.”

CHP’li bazı milletvekilleri de mahkemeye gelerek, ailelere destek belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar