Çeler'den, TDP'nin "toplumu siyasetle barıştırmaya hazır olduğu" vurgusu

30 Mayıs 2024

A
A

TDP'nin Lapta- Alsancak- Çamlıbel örgüt binası açıldı. Genel Başkan Çeler, toplumu adaletsizlik, yolsuzluk ve düzensizliğe karşı TDP'de örgütlenmeye davet etti.

ZgotmplZ

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lapta Alsancak Çamlıbel (LAÇ) örgüt binası açıldı.

TDP’den verilen bilgiye göre, açılışa TDP Genel Başkanı Zeki Çeler, TDP Genel Sekreteri Nevzat Özkunt, Mali Sekreter Evrim Hınçal, Girne İlçe Başkanı Ayşe Öztabay, Lefkoşa İlçe Başkanı Aktan Erdoğa, LAÇ Örgüt Başkanı Cengiz Topel, LAÇ Belediye Başkanı Fırat Ataser ile TDP’liler ve parti sempatizanları katıldı.

TDP Genel Başkanı Zeki Çeler konuşmasında, TDP’nin toplum nezdinde yeni umut olduğunu, sadece söylemde değil icraatta da büyüyen ve toplumun her kesimini kucaklayan, ötekileştirmeyen bir parti olarak yola devam ettiğini, bu bağlamda da partinin ilk genel seçimlerde hükümete geleceğini belirtti.

Çeler, “Toplumun adalete ve eşitliğe ihtiyacı var. Bu ülkeyi kuranlar; hangi partiden isterse olsun bugünlere bu şekilde gelineceğini düşünmediler. Sağ olanların içi, hayatlarını kaybedenlerin kemikleri sızlar. Mücahitlik edip canını veren, gazi olan, göç eden o kadar insanın torunları ya da evlatları bugün hastaneye gittiğinde ilaç bulamıyor, devlet okulunda yer bulamıyor, asgari ücretin de altında aldığı parayla geçinmeye çalışır. Bunun için mi kurdular?” diye sorarak, toplumu adaletsizlik, yolsuzluk ve düzensizliğe karşı TDP de örgütlenmeye davet etti.

Çeler, TDP’nin şu anda bölge bölge örgütlendiğine işaret etti, ciddi bir sosyal demokrat yapıyla güçlendiğini ve toplumu siyasetle barıştırmaya hazır olduğunu belirtti.

Parti Genel Sekreteri Nevzat Özkunt da konuşmasında, TDP’nin son aylarda önemli bir ivme yakaladığını, siyasetin ihtiyacı olan dürüst ve toplum sorunlarına eğilen bir siyasi yapı oluşturduklarını belirterek, “Popülizme kaçmadan, hayal satmadan sorunlara çözüm bulmak için yola koyulduk. Mazisi temiz ve şaibesiz bir kadronun yönetime gelerek bu sorunlara çare bulması; toplumun ve ülkenin kurtuluşudur.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar