Akar'dan komşulara mesajlar...

22 Kasım 2022

Güncelleme: 22 Kasım 2022

A
A

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar, "Diyaloğa açık olmakla beraber, Kıbrıs, Ege ve Doğu Akdeniz'de hiçbir oldubittiye müsaade etmedik, etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Milli Savunma Bakanlığının 2023 yılı bütçesinin görüşmelerine katıldı.
AA

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının 2023 yılı bütçesinin sunumunu yapan Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, konuşmasında Ege ve Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ve Kıbrıs meselesine de değindi.

“Kıbrıs'ta Rum tarafının uzlaşmaz tutum ve statükocu tavrı nedeniyle bugüne kadar ortaya konulan çözüm arayışlarının sonuçsuz kaldığını” belirten Akar, "Kıbrıs'ta tek çözüm, egemen ve eşit bağımsız iki devletin varlığının kabul edilmesidir. Artık, KKTC'nin uluslararası alanda tanınması için gerekli adımlar atılmaya başlanmış, bu kapsamda geçtiğimiz günlerde KKTC'ye, Türk Devletleri Teşkilatında gözlemci üye statüsü verilmiştir." diye konuştu.

Akar, Kıbrıs'ı milli mesele olarak nitelendirerek, "Sonuç olarak diyaloğa açık olmakla beraber, Kıbrıs, Ege ve Doğu Akdeniz'de hiçbir oldubittiye müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Kendimizin ve Kıbrıslı kardeşlerimizin hak ve menfaatlerini korumakta azimliyiz, kararlıyız ve buna da muktediriz." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar