“Bir sınıf da sen yap” projesi ile Alayköy İlkokulu'na ek bina kazandırıldı

24 Mayıs 2024

A
A

Alayköy İlkokulu ek derslik binası, Milli Eğitim Bakanlığı, Gönyeli Alayköy Belediyesi ve hayırsever iş insanları işbirliğinde yapılarak hizmete girdi.

ZgotmplZ

Milli Eğitim Bakanlığı, Gönyeli Alayköy Belediyesi ve hayırsever iş insanlarının katkılarıyla yapımı tamamlanan Alayköy İlkokulu ek derslik binası, bugün düzenlenen törenle hizmete girdi.

Törene; Başbakan Ünal Üstel, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Atilla Karaca, Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, Alayköy İlkokulu Müdürü Özden Ünbay, bazı üst düzey yetkililer, ek dersliklerin yapımına katkıda bulunan iş insanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Başbakan Ünal Üstel, törende yaptığı konuşmasında, çocukların ülkenin geleceğini şekillendirdiğini vurguladı.

Öğrencilerin eğitim aldıkları okullarda rahat edebilecekleri, huzurlu bir şekilde okullarına devam edecekleri ortamı sağlamak adına yapılan çalışmalara değinen Üstel, hükümet, yerel yönetimler ve iş insanlarının katkılarıyla dayanışma ruhu içinde iki senede 18 yeni okul yapıldığını söyleyerek, okulların yapılması için işbirliğinin devam edeceğini kaydetti.

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu da törende yaptığı konuşmada, ülkenin hayırsever insanları, belediye ve merkezi hükümetin enerjilerini birleştirilerek Alayköy İlkokulu’nun ihtiyaç duyduğu iki sınıfının yapıldığını kaydetti.

Ülkenin hızla gelişmesi ve hızla artan nüfus yapısına bağlı olarak Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinin okul ve altyapı taleplerini kısa sürede karşılamakta yetersiz kaldığını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Bir okul da sen yap”, “Bir sınıf da sen yap” projesiyle çıktıkları yola, hayırseverlerin ciddi anlamda katkı koyduğunu anlattı.

Birçok okulda güçlendirme çalışmaları, yeni yapılan okullarda ise depreme dayanıklılık testlerinin yapıldığını anlatan Bakan Çavuşoğlu, bir başka projelerinin ise “Malzeme bizden, işçilik sizden” olduğunu belirtti.

Alayköy İlkokulu Müdürü Özden Ünbay da, törende yaptığı konuşmada, yeni sınıfların açılışının, okulun vizyonunu ve misyonunu daha da güçlendireceğine inanç belirterek, “Çünkü okulumuz, sadece bilgiyi aktaran bir kurum olmanın  ötesinde, öğrencilerimizin hayatlarına dokunan, onları geleceğe hazırlayan, sadece akademik yönden değil, sosyal yönden de gelişimlerine önem vererek topluma faydalı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir okul olarak çalışmalarını yürütmektedir” dedi.

Ünbay, dersliklerin yapılmasına katkı koyan Olgun Amcaoğlu ile Nazım Çavuşoğlu ve Ali Kofalı’ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından dersliklerin yapımına katkı koyan Kofalı Grup,  Sarıkaya Elektrik Ltd., Dört Yıldız Grup, Airkam Trading Ltd. yetkililerine plaket verilerek, sınıfların açılışı yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar