10 Rum'dan 6'sı ekonominin "kötü" olduğunu düşünüyor

8 Eylül 2022

Güncelleme: 8 Eylül 2022

A
A

Her 10 Kıbrıslı Rum'dan 6'sı ekonomik durumun kötü olduğunu dile getirirken, her iki Rum'dan biri ise en büyük sorununun artan fiyatlar olduğu görüşünü paylaştı.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından yayınlanan “Eurobarometre” anketine göre Kıbrıslı Rumların çoğunluğu ekonomik durumun kötü olduğu görüşünü taşıyor.

Alithia ve diğer gazeteler, Güney Kıbrıs’tan 503 kişinin katılımıyla yapılan Eurobarometre anketi sonuçlarının, Kıbrıslı Rumların çoğunluğunun ekonominin iyi durumda olmadığı görüşünde olduğunu gösterdiğini yazdı.

Habere göre, katılımcıların yüzde 63’ü “Kıbrıs ekonomisinin kötü”, yüzde 31’i ise “iyi” olduğu görüşünü ortaya koyarken, yüzde 2’lik kesim ise “bilmiyorum/yanıtlamıyorum” seçeneğini seçti.

Gelecek bir yıl içerisinde çalışma koşullarının nasıl olacağı sorusuna ise yüzde 22’lik bir kesim "daha iyi”, yüzde 20’lik bir kesim “daha kötü” yanıtını verirken, yüzde 40’lık bir kesim ise "aynı kalacağı" görüşünü ortaya koydu.

EN BÜYÜK SORUN ARTAN FİYATLAR

Güney Kıbrıs’ta şu anda en büyük sorununun ne olduğu şeklindeki soruya ise katılımcıların yüzde 47’si “artan fiyatlar” yanıtını verirken yüzde 40’lık bir kesim “kaçak göç”, yüzde 39’lık bir kesim ise “ekonomik durum” yanıtını verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar