Töre'den Öğretmenler Günü ziyaretleri

24 Kasım 2022

Güncelleme: 24 Kasım 2022

A
A

Meclis Başkanı Töre, Geçitkale Cumhuriyet Lisesi ve Rauf Denktaş Üniversitesi'ni ziyaret ederek, eğitimcilerin Öğretmenler Günü'nü kutladı.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla eğitim kurumlarını ziyaret etti, eğitimcilerin bu özel gününü kutladı.

Töre'nin ilk durağı Geçitkale Cumhuriyet Lisesi oldu.

Okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Zorlu Töre, okulun sorunları hakkında bilgi aldı, bu sıkıntıların çözümü konusunda Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile görüşeceğini kaydetti. 

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Geçitkale Cumhuriyet Lisesi öğretmenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Töre, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlarken, hayatta olmayan öğretmenleri de saygıyla andı. 

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, öğretmenlerden Cumhuriyete, Atatürk’e ve KKTC’ye bağlı öğrenciler yetiştirmesini istedi. 

Ziyarette Meclis Başkanlığı tarafından öğretmenlere çiçek de verildi. 

Töre ardından, Rauf Denktaş Üniversitesi’ni ziyaret etti

Üniversitenin akademik kadrosunda yer alan öğretim görevlileri ile bir araya gelen Töre, Öğretmenler Günü’nü kutladı ve onlara çiçek verdi. 

Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre de konuşmasında, Rauf Denktaş’ın kendileri için büyük bir değer olduğunu ifade ederek, mücadeleci ruhuyla KKTC’nin kurulması ve ileriye taşınmasında çok büyük rolü olduğunu kaydetti. Töre, Denktaş’ın birçok söyleminin kulaklarına küpe olduğunu belirterek, bu sözleri her zaman kendilerine rehber edindiklerini söyledi. 

Ziyarette Töre’ye Meclis Mali, Teknik, Parlamenter Hizmetler Müdürü Hasan Büyükoğlu ile Özel Kalem Müdürü İrem Uygun Soyşen eşlik etti. 

Rauf Denktaş Üniversitesi’ni özellikle Öğretmenler Günü’nde ziyaret etmek istediğini vurgulayan Töre, Denktaş’ın düşünce ve fikirlerini yaşatmak ve onun davasını yeni nesle aktarmanın hem öğretmenlerin, hem de siyasilerin başlıca görevi olması gerektiğine değindi. 

Töre, Kıbrıs Türk gençliğinin görevinin de KKTC devletine bağlı olarak devletin varlığını ve bağımsızlığını yaşatmak olduğunu belirtti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar